Wiceprezes Epic Games, firmy stojącej za takimi tytułami jak Unreal, czy Gears of War wrzucił swoje trzy grosze do tematu o przyszłości branży elektronicznej rozrywki. Rein jest zafascynowany możliwościami rozwoju gier wideo na platformach mobilnych. W Wypowiedzi dla serwisu develop nakreślił taką oto wizję: Wyobraźcie sobie przyszłego Xboksa 360 jako tablet, który możecie zabrać ze sobą. Będzie miał więcej mocy niż obecny Xbox 360, a technologie takie jak Kinect będzie miał wbudowane. Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do baru z przyjaciółmi, opieracie go o stół i gracie w takie gry jak np. Dance Central, albo Kinect Adventures.. (..). A kiedy wrócicie do domu dzięki technologii AirPlay lub wirelles HDMI połączycie się z waszym dużym ekranem(telewizorem) aby grać w takie gry jak Gears of War.

Co wy na to? Tablety pokroju Ipada, a może nawet zwykłe telefony komórkowe zamiast stacjonarnej konsoli do gier? Podobałaby się wam taka przyszłość?

Mnie trochę niepokoi to wchodzenie do baru i odpalenie tego wbudowanego Kinecta. Mark Rein chyba nie był nigdy w polskim barze. Poza tym… dlaczego akurat w barze z przyjaciółmi mielibyśmy bawić się grami wideo? No i dlaczego w domu też mam grać na jakimś tablecie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Myślę jednak, że facet może mieć dużo racji w tym co mówi. Urządzenia mobilne są coraz mocniejsze i zdobywają coraz to większą popularność. Może i jego wizja nie jest w 100% wykonalna, ale na pewno rynek będzie się powoli rozwijał w tę właśnie stronę.

  2. Przeciez unifikacja urzadzen juz jest faktem i to od wielu lat. teraz kazda komorka ma funkcjonalnosc odtwarzacza muzyki, filmow, komputera, konsoli do gier czy aparatu. Ba, wiele z nich ma w sobie GPSy i inne dziwactwa. Zamkniete systemy jak konsole sens mialy tylko na samym poczatku, gdy sprzet mial zalosna wydajnosc. Dzis i tak kazda gra jest robiona za pomoca narzedzi visualowych i nikt nie przejmuje sie optymalizacja kodu. Przecietny klomputer PC miazdzy wydajnoscia i uniwersalnoscia X360 czy PS3, wiec czemu ktos mialby sie ograniczac?

    • Przecietny klomputer PC miazdzy wydajnoscia i uniwersalnoscia X360 czy PS3, wiec czemu ktos mialby sie ograniczac?

      Wyraziłeś się nieprecyzyjnie i sądzę że masz na myśli odwrotność tego co większość czytelników zrozumiała z tego zdania. Póki na konsoli nie będzie się dało zagrać w StarCraft’a (teraz już drugą część), póty nie zamienię PC na konsolę.

  3. Najpierw muszą wprowadzić jakieś zasilanie nowej generacji. Niektórym urządzeniom z ledwością starcza pełnej baterii na obejrzenie filmu, a co dopiero granie. Ciągle się słyszy o nowych rewelacyjnych źródłach zasilania jakie wymyślili naukowcy, jednak latka mijają a wciąż urządzenia są niezmiennie wyposażane w ogniwa Litowo-Jonowe lub Litowo-Polimerowe, które w smartfonach zwyczajnie nie zdają egzaminu, bo urządzenia te trzeba bardzo często ładować, a przecież chodzi o to, by urządzenie spełniające funkcję telefonu było przywiązane kablem do ściany jak telefon stacjonarny. A tak właśnie się dzieje gdy aktywnie korzysta się z wbudowanych multimedialnych funkcji smartfonów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here