Taka wizja konsolowego rynku narodziła się w głowie szefa Activision Bobby’ego Koticka. Kotick twierdzi, że kluczem do sukcesu na rynku konsol jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Na poparcie swojej tezy przytacza wyniki sprzedaży Nintendo Wii. Stwierdził także, że technologiczna przewaga konsol Microsoftu i Sony wcale nie jest czynnikiem decydującym dla kupującego. Według Koticka już za około dwa lata obecne dziś na rynku konsole do gier nie powinny kosztować więcej niż 199 USD. Najtańszą dziś Wii nasz wizjoner z Activision wycenia na mniej więcej 129 dolarów amerykańskich.

Rozumiemy, ze producentom gier zależy na jak największym nasyceniu rynku przez konsole, ale co na to sami zainteresowani? Czy Microsoft i Sony przyklaśnie Kotickowi?
Szczerze mówiąc to wątpimy w takie obniżki jak zapowiada Bobby. Ale przyznać trzeba, że wizja jest naprawdę piękna. Zbyt piękna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. A ja tam bym sie do tego przychylal 🙂 PS2 tez bylo potwornie tanie. Za 2 lata technologia drzemiaca w x0 i ps3 nie bedzie na nikim robila wrazenia a masowac produkcja rzeczywiscie bedzie kilkukrotnie tansza. I moze do tych $200 rzeczywiscie dobijemy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here