Firma SplitFish postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów szybkich gier FPS, którzy od zawsze narzekali, że kontrola w takich grach przy pomocy pada to czysta udręka. Producent akcesoriów przedstawia kontroler FragFX, dedykowany PlayStation 3. Zestaw składa się z myszki z podkładką oraz pada z gałką i zestawem wszystkich przycisków w jakie wyposażony jest normalny pad SIXAXIS.

Co więcej FragFX został też przystosowany do nawigacji podczas korzystania z usługi HOME, w którym dzięki specjalnemu przełącznikowi zamieni się w zwykłą myszkę. Jednak jego głównym przeznaczeniem ma być granie w strzelanki z widokiem z pierwszej osoby – dokładnie tak samo, jak na komputerach PC. Kosztujące 60$ akcesorium ukaże się w Stanach już w kwietniu, a za jakiś czas pokaże się jej bezprzewodowa wersja za 70$.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

  1. no i tutaj ps3 ma wg mnie przewage nad xpudlem ( microsoft traktuje myszke jako oszustwo i nie ma mozliwosci sensownej wspolpracy x360-mycha. . . nawet xfps nic nie pomoze)

  2. Gdyby to był projekt Sony to jeszcze rozumiem, ale myszka firmy SplitFish, która na dodatek wygląda co najmniej tandetnie z pewnością się nie przyjmie. . .

  3. A ilu z was pozwoli sobie na mysz za 60 $ ? Ilu w ogóle użytkowników ps3 sie na to zdecyduje. I jaka będzie przyjemność z gry w singla w grę która ma poziom trudności przystosowany do gry w nią padem? Poza tym do ps2 też można było kupić mysz i jakoś masowo się ludzie nie rzucali 🙂

  4. Chciałbym mieć xpudło. . . ale to drożyzna – na razie podziękuję. Tak trochę OFFTOPIC – można na profilu uploadować avatara ale gdzie on się pojawia? Na pewno nie tutaj. . .

  5. masterek: no ale niestety XFPS nie pozwala na wykonywanie dynamicznych ruchow/obrotow myszka (tzw mouse flick) jest to zwyczajna EMULACJA analoga 🙁 Tak wiec d*pa salata a nie myszka 🙁 Jesli kontroler do PS3 jest pozbawiony tej wady to nowa konsola sony ma u mnie duuuzego plusa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here