Kim był Kuba Rozpruwacz grasujący po mrocznej londyńskiej dzielnicy Whitechapel, gdzie zaszlachtował w 1888 roku pięć, a może i więcej prostytutek? Przez lata pojawiły się różne fantastyczne teorie, a sam Kuba wszedł do panteonu… szeroko pojętej kultury masowej. Z zagadką rozpruwacza mierzył się słynny detektyw Sherlock Holmes, mieliśmy niezwykły komiks Alana Moore'a From Hell, a potem film na jego podstawie z J. Deppem. Mieliśmy też wiele gier dotyczących tej postaci. Teraz szykuje się nowa. Visceral Games, czyli ludzie pracujący obecnie nad wspomnianym wyżej Dante;s Inferno oraz drugą odsłoną Dead Space planują nową grę zatytułowaną po prostu The Ripper. Nie wiemy na jakie platformy powstanie ten tytuł, ani tym bardziej do jakiego gatunku będzie należał (nie liczymy na klasyczną przygodówkę). Na razie wiadomo tylko, że na sto procent gra ta będzie opowiadała o mrocznej historii Kuby.

Miejmy nadzieję, że z niezwykle klimatyczną wiktoriańską Anglią A.D 1888 obejdą się lepiej niż z biednym Dante Alighieri.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Co macie do Dantes Inferno? Gra zapowiada sie naprawde dobrze! A co do Kuby to moze i bedzie to przygodowka moze Point & Click cos jak Syberia. Pasowal by ten typ rozgrywki i klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here