Ładowarka słoneczna

Niezwykle istotna świadomość zmian zachodzących w środowisku jest nam niezwykle potrzebna, a w dzisiejszych czasach wręcz wymagana. Klimat zmienia się bowiem z roku na rok, a różnego rodzaju dobra naturalne wyczerpują się na naszych oczach. Do tego wszystkiego dochodzi wciąż rosnące zanieczyszczenie powietrza, które to w niektórych miejscach na ziemi (w szczególności w większych miastach i metropoliach) przybrało skalę niewyobrażalną. Obecna sytuacja wymaga więc od nas ciągłego poszukiwania rozwiązań ekologicznych, za sprawą których jesteśmy w stanie korzystać z niewyczerpalnych źródeł energii.

Polecane ładowarki słoneczne

NAJLEPSZY WYBÓR DO 250 PLN

XSories XSOLAR SOLA2A003

SUNEN SC17

Sunen PowerNeed 3000 mAh

Ekologiczna świadomość

Efektem tego są między innymi farmy wiatrowe i solarne, które nie tylko zaspokajają nasze zapotrzebowania na energię, ale również przykładają się do sporych oszczędności, a także, co wydaje się najważniejsze, pozwalają ochronić otaczającą nas przyrodę przed licznymi zanieczyszczeniami. Zmiana w nastawieniu widoczna jest także z poziomu pojedynczej jednostki. Coraz częściej bowiem korzystamy z urządzeń, które wyróżniają się przede wszystkim proekologicznym charakterem. Najlepszym na to przykładem jest ładowarka słoneczna.

Darmowy prąd dzięki ładowarce słonecznej

Jej przeznaczenie jest oczywiste – za jej pomocą możemy bowiem naładować różnego rodzaju urządzenia mobilne w każdym miejscu na ziemi. Telefony komórkowe, tablety czy laptopy zostaną naładowane za pomocą energii słonecznej – oszczędzimy tym samym prąd, a do tego wszystkiego przyłożymy się do ratowania środowiska naturalnego. Same korzyści.

Mechanizm działania ładowarki słonecznej

Funkcjonowanie ładowarki solarnej w głównej mierze opiera się na panelu słonecznym, który zajmuje większą część obudowy tego urządzenia. Padające na ów panel promienie słoneczne są konwertowanie na energię elektryczną, którą następnie kumuluje bateria litowo-jonowa. To właśnie ona odpowiada za przekazywanie wytworzonej energii bezpośrednio do podłączonego urządzenia. Jak więc widać, mechanizm ładowarki słonecznej jest prosty i odpowiada technologii używanej w ramach wielkich farm solarnych. Śmiało można uznać, że za pomocą tego urządzenia ładujemy nasze sprzęty bez jakichkolwiek strat dla środowiska naturalnego. Przekłada się to więc bezpośrednio na przyrodę, ale także na naszą kieszeń, gdyż energia nie pochodzi z naszego gniazdka, a ze słońca.

Zastosowanie< ładowarek słonecznych

Zastosowanie ładowarki słonecznej sprawia, że może ona być użytkowana na wiele różnych sposobów. Przede wszystkim okaże się niezwykle przydatna w podróży, kiedy to zwykłe powerbanki nie są wystarczające. Największą zaletą tego urządzenia jest fakt, iż nie wymaga ono ładowania elektrycznego. W sposób całkowity czerpie bowiem energię z promieniowania słonecznego, dlatego też nie ponosimy absolutnie żadnych kosztów. Oczywiście konkretne modele ładowarek różnią się od siebie pojemnością akumulatorów. Najlepsze i najdroższe modele wyposażone są w baterie bardzo pojemne, co oczywiście przekłada się na prędkość ładowania naszego urządzenia. Niemniej, nawet najtańsze ładowarki bez problemu poradzą sobie z tym, aby utrzymać nasz mobilny sprzęt przy życiu.

Możliwość podłączenia różnych urządzeń do ładowarki słonecznej

Oczywiście niezwykle ważne jest to, aby dysponować urządzeniem zawierającym różne rodzaje końcówek, dzięki którym możliwe stanie się podłączenie wielu urządzeń. Jak bowiem wiadomo, laptop, telefon komórkowy czy tablet zawierają inne wejścia, dlatego nasza ładowarka słoneczna musi być do takiego sytuacji przygotowana. Kupując tego rodzaju urządzenie, zwróćmy więc na to naszą uwagę.

Brak słońca = brak prądu

Jak zostało przedstawione, ładowarka solarna posiada mnóstwo zalet, które sprawiają, że naprawdę warto zainteresować się jej zakupem. Nie oznacza to jednak, że jest ona całkowicie pozbawiona wad. Wspomnieć należy bowiem o najpoważniejszym ograniczeniu tego typu urządzeń związanym z funkcjonowaniem wyłącznie podczas słonecznych dni. Gdy zabraknie słońca, nasza ładowarka nie przyda nam się do niczego. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto naładować jej akumulatory podczas dni, w których pojawi się słońce. Dzięki temu będziemy dysponować odpowiednim magazynem energii podczas okresu pochmurnego.

Wybór modelu

W tym momencie w naszej głowie powinno zrodzić się pytanie odnośnie tego, na jak długo wystarczy nam średniej klasy ładowarka. Analizując rynek i biorąc pod uwagę zróżnicowane modele tych urządzeń, śmiało można stwierdzić, iż w pełni naładowane akumulatory mogą być przez nas wykorzystywane przez okres około tygodnia. Z pewnością okaże się to wystarczające w trakcie długiej podróży. W przeciągu tygodnia z pewnością zdarzy się okres, kiedy to słońce wyjdzie na chwilę zza chmur, a wtedy nasza ładowarka zostanie naładowana na nowo.

Ogromne korzyści

Ładowarka słoneczna niesie za sobą naprawdę sporo możliwości. Przede wszystkim okaże się ona przydatna w podróży, kiedy nie będziemy mogli liczyć na dostęp do energii elektrycznej. Urządzenie produkujące prąd z promieniowania słonecznego pozwoli nam również ograniczyć wydatki, a także zadbać o otaczająca nas przyrodę. Z pewnością warto rozważyć zakup tego urządzenia.

[Głosów:17    Średnia:2.2/5]

3 KOMENTARZE

  1. Jak kupić to coś co ma odpowiednio duży panel. Przy sprawności rzędu 15-20% parametry zapewnia powierzchnia. Amerykańska firma PowerFilm produkuje zwijane i składane lekkie ,panele które podczas przenoszenia zajmują niewiele miejsca , a po rozłożeniu zapewniają odpowiednie zasilanie.

  2. Ładowarki Powerfilmsolar oparte na zwijanym panelu działają nawet przy braku słońca ,oczywiście ładowanie wtedy odbywa sie znacznie wolniej. Zwijany panel nie zajmuje miejsca podczas przenoszenia , a w trakcie użytkowania pozwala uzyskać odpowiednio dużą powierzchnię. Sprzęt nie jest tani, ale sprawdzony i przeznaczony dla wymagających użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here