Jeśli szukamy laptopa pierwszą sprawą, nad jaką powinniśmy się zastanowić to jego przeznaczenie. Do czego dany sprzęt będzie nam służył ? Czy ma to być laptop do internetu i oglądania filmów, czy też do pracy albo stricte do gier? My skupimy się na laptopie do gier komputerowych, dzieląc nasze rozważania na dwie grupy. Dla wymagających graczy, którzy pragną wysokich rezultatów i na tych którzy chcą sobie pograć w najnowsze gry na wyjeździe, ale ilość klatek i maksymalne osiągi nie są dla nich aż tak istotne.

Gry na jakich się skupimy, składając nasz laptop to przede wszystkim gry typu FPS (First Person Shooter), czyli rozgrywki z widoku pierwszej osoby popularnie zwane strzelaniami do takiej grupy na pewno zaliczymy Blizzarda Overwatcha czy Counter Strike Global Offensive od Valve. Zaczniemy od graczy mniej wymagających, czyli osób które potrzebują laptopa do pracy bądź na uczelnię, ale również czasem znajdą chwilę na partyjkę w CS:GO. Sama gra, choć zbudowana jest na starym silniku, co może wydawać się, iż nie będzie tak wymagająca, niestety jest złe. Stary silnik nie jest tak dobrze zoptymalizowany pomimo tak wielu poprawek, jakie weszły na przestrzeni lat, nie jest on po prostu na to wszystko przygotowany i na pewno nie był z taką myślą stworzony. Sukces gry zapewne przerósł twórców, sama ewolucja Counter-Strike przeszła najśmielsze oczekiwania. Choć w nieodległej przyszłości planowe jest przejście, na silnik Source 2 to na skutki tej zmiany przyjdzie nam jeszcze poczekać. Wiemy jednak, że w obecnej sytuacji CS:GO jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o wydajność. Powinniśmy więc szukać laptopa z procesorami Intel, albowiem AMD nie radzi sobie za dobrze ze starymi silnikami gier wykorzystującymi dwa rdzenie.

Części minimalne rekomendowane przez doświadczonych graczy z Imbaboost to:

  • Procesor: Intel Core i5-6300HQ

  • Karta Graficzne: nVidia GeForce GTX 960M

  • 8gb Pamięci Ram

Takie parametry zdaniem ekspertów są wystarczające do osiągnięcia 100-140 FPS (klatek na sekundę) na serwerach Valve, czyli o 64 tick rate. Niestety serwery ESEA czy FACEIT – 128 tick ratowe są nieco bardziej wymagające, co zapewne wpłynie na wydajność naszego laptopa. Kwota jaka powinna nam wystarczyć na zakup takiego laptopa to około 3500 PLN. Jest to wystarczający sprzęt, aby pograć sobie na spokojnie w obecne gry na przyzwoitych ustawieniach.

Jeżeli chodzi o fanów mocy przerobowej, dla których płynność w grze i wydajność to podstawa to koszt takiego laptopa będzie od 2 do 3 razy większy, aby efektywnie wykonywać csgo boosting te 200-300 FPS i totalna płynność gry jest warunkiem sine qua non. Niestety za wyniki trzeba płacić, ale dzięki temu jesteśmy w stanie odzwierciedlić efektywność naszego stacjonarnego komputera.

Części rekomendowane takiego laptopa to:

  • Notebook ROG Strix GL702

  • Laptop MSI Dominator GT72VR 7RD-425PL

  • Laptop Dell Alienware 17 R4

120 hz wyświetlacz i olbrzymia wydajność spełnia oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Jeśli często bywamy poza domem, przez co często skaczemy z laptopa na komputer stacjonarny i odwrotnie, a nie chcemy odczuwać dyskomfortu zmiany, to jak najbardziej jest to idealny laptop dla nas. Niestety cena tutaj jest o wiele wyższa od przenośnych komputerów niższej klasy, które są też w stanie zapewnić nam możliwość czerpania przyjemności z gier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here