Laser ipl

0
1542

IPL redukuje zmarszczki, rumień i trądzik, usuwa niechciane włosy, zamyka uszkodzone naczynia włosowate, rozjaśnia przebarwienia i eliminuje wiele innych problemów skórnych. IPL to skrót od słów Intensive Pulse Light lub Intense Pulse Light. Metoda została opracowana przez amerykańską firmę Lumenis. Technologia ta wykorzystuje fale świetlne w zakresie od 500 do 1200 nm. Źródłem światła jest mocna lampa ksenonowa i zestaw kondensatorów. Co to jest metoda IPL i jak działa?

Na czym polega zabieg laserem IPL?

Procedura odbywa się za pomocą specjalnej głowicy. U góry osoby wykonującej terapię (lekarza lub kosmetyczki) znajduje się pewien filtr. Dzięki temu lampy ksenonowe emitują fale świetlne o określonej wymaganej długości, która zależy zarówno od rodzaju korygowanych zmian, jak i od rodzaju skóry. Sukces terapii zależy od tego, czy długość fali jest odpowiednio dobrana oraz ile i jak długo trwają impulsy.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL można wykonywać wyłącznie w specjalnych warunkach. Podstawowy warunek to 25 lat. Najlepsze efekty osiąga się na jasnej skórze bez nadmiernego łojotoku. Lepiej nie wykonywać tych zabiegów u osób z ciemną lub brązową skórą po zabiegach IPL, ponieważ mogą one odczuwać większy dyskomfort lub pieczenie, a nawet miejscowe przebarwienia skóry związane z większą ilością melaniny.

Po zabiegu laserem IPL

Laser IPL nie wyklucza z normalnego życia. Jednak stan i wygląd skóry po zabiegu zależą od rodzaju skorygowanych zmian. Podczas korygowania drobnych zmarszczek jest lekko czerwony (wszystko wróci do normy w ciągu 24 godzin). Jeśli procedura wyeliminuje zmiany naczyniowe, w miejscu fali świetlnej może pojawić się mały siniak, który zniknie po kilku dniach.

Ślady po odbarwieniu mogą pozostać do dwóch tygodni: plamy ciemnieją natychmiast po zabiegu, a następnie stopniowo stają się jaśniejsze. Jeśli procedura jest przeprowadzana przez doświadczonego specjalistę, nie ma żadnych skutków ubocznych. Tylko w niedoświadczonych rękach światło IPL może powodować oparzenia, które mogą prowadzić do trwałych blizn.

Wady i zalety zabiegu

Po zabiegu IPL skóra nie ma natychmiast idealnego koloru. Zabiegi fotoodmładzające IPL dla skóry mogą powodować łagodne zaczerwienienie, które utrzymuje się pierwszego dnia. Jeśli pacjent zdecyduje się usunąć zmiany pigmentowe, powinna być przygotowana na pierwsze zmiany, które przybierają intensywny kolor. Jednak przebarwienia skóry powinny zniknąć w ciągu dwóch tygodni.

Gojenie się skóry po IPL można przyspieszyć. Skórę należy wcierać preparatami wykonanymi z witaminy K lub arniki (wzmacnia to ściany naczyń krwionośnych). Laser IPL generuje promieniowanie, które eliminuje kilka problemów jednocześnie. Zabiegi IPL są bezpieczne i nieinwazyjne. Pozwalają na zawsze pozbyć się problemu. Czy IPL ma jakieś wady? Niestety tak. Jeśli zabieg przeprowadzi niedoświadczony lekarz, mogą pozostać blizny. Laser IPL może być niebezpieczny dla oczu. Jeśli pacjent ma ciemną cerę, jest bardziej narażona na oparzenia i przebarwienia.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here