Fracture to przygotowywana przez Day 1 Studios gra akcji, która przeniesie nas do Stanów Zjednoczonych roku 2162. Według wizji twórców gry, na skutek stopnienia lodowców na świecie nastąpiła drastyczna zmiana klimatu i warunków terytorialnych. Dla przykładu wystarczy podać rzekę Missisipi w Stanach Zjednoczonych, która zamarzła i przedzieliła ląd na dwie części. W takim otoczeniu przyjdzie nam walczyć o wolność, bowiem Stany Zjednoczone zostały opanowane przez wrogie (na dodatek wspomagane genetycznymi eksperymentami) jednostki Pacyfistów. Gracz wcieli się w postać Masona Briggsa i wraz z pomocą oddziałów Atlantic Alliance będzie musiał odeprzeć atak przeciwnika.

O ile fabuła nie należy do najoryginalniejszych – w końcu ile to już razy walczyliśmy ze wszelkiego rodzaju zmutowanymi przeciwnikami, to sama rozgrywka zapowiada się oryginalnie. LucasArts obiecuje niespotykaną do tej pory destrukcję terenu. I nie chodzi tu jedynie o rozwalanie budynków czy drzew, a deformację całych połaci gruntu. Ziemię będzie można zryć kraterami, przeciwników poskromić wywołanym tornadem, a za pomocą specjalnych granatów sprawić, ze ziemia pod naszymi nogami wzniesie się do góry, tworząc jednocześnie drogę do wcześniej niedostępnych miejsc.

Premiera gry została zapowiedziana na wiosnę 2008 roku. Zapraszamy do galerii – gra już teraz wygląda zachęcająco.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

16 KOMENTARZE

  1. I to wszystko? Po LucasArts spodziewałem się więcej. . . Fabuła jest naprawdę słaba. Znów „Wspaniałe” Stany Zjednoczone i ich walka o przetrwanie w naszym jakże brutalnym świecie. . . A deformacja terenu? Cóż to za rarytas? Podobne rzeczy ma oferować nowy Battlefield w którym będzie można zniszczyć praktycznie każdy budynek. Do tego darmowy CellFactor który wyjdzie już niebawem. Chociaż. . . Może za wcześnie na narzekania. Nie widziałem jeszcze gameplayów. Kopania w ziemi raczej też nie było. . . Chyba tylko Red Faction taki feature oferował. Tak więc czekam.

  2. Krisk, chyba przesadzasz. Wymieniłeś tak naprawdę 1 grę, w której owa deformacja jest przez autorów obiecywana. A sama gra jeszcze się nie ukazała. RF? Ok, ale przy tym /jak przypuszczam/ co się będzie działo na ekranie w takim Fracture, RF po prostu zblednie. Dodatkowo, mam nadzieję, ze Fracture wykorzysta dobrodziejstwa najnowszych silników jak np. Euphoria:) byłoby ostro:)

  3. Zobaczymy, ile ze słów znów zostanie rzucone na wiatr, jak przy wielu „Pierwszych, prawdziwych next-genowych produkcjach” 😉

  4. Myślę że o jakość tej produkcji nie musimy się martwić. LucasArts zawsze tworzy gry na bardzo wysokim pułapie (SW: Jedi Outcast, Secret Weapons Over Normandy i wiele, wiele innych).

  5. Zgadza się. LucasArts zawsze tworzy dobre gry, ale na przykładzie nfs Carbon, widać że jeśli chodzi o wymagania gier pc to się nie przejmuje. A nie każdy ma potworka w domu który to uciągnie.

  6. jak widze date wiosna 2008 to przestaje czytac. . . do tego czasu bedzie juz cos innego, polowa zalozen sie zmieni i data premiery bedzie obsunieta na gwiazdke 😉 iinymi slowy teraz nie ma co zawrarac sobie glowy

  7. krisk – czego Ty sie spodziewalec po nich, wszysztkie gry (no moze prawie) mialy denna fabule albo przynajmniej zapozyczona od kogos jak w przypadku star wars:P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here