Jeszcze niedawno SEGA i Nintendo były śmiertelnymi wrogami, a świat graczy dzielił się na fanów Mario i Sonica, maskotek każdej z firm. Minęło już kilka ładnych lat odkąd SEGA wycofała się z rynku hardware'u i obie korporacje żyją ze sobą coraz lepiej. Owocem współpracy jest rosnące wsparcie SEGI dla platform firmy z Kyoto.

Jednym z nowo zapowiedzianych projektów jest Mario & Sonic at the Olympic Games, czyli jedna z oficjalnych gier zbliżającej się olimpiady w Pekinie. Oczywiście nie będzie to wierny symulator sportowy, a raczej zbiór zręcznościowych zawodów, w których udział wezmą maskotki obu firm. Gra powstaje wyłącznie na sprzęty Nintendo – Wii oraz DS, także na pewno znajdzie się w niej mnóstwo funkcji wykorzysujących wiilota i ekranu dotykowego. W produkcję zaangażowały się obie firmy, więc jesteśmy dobrej myśli. Zespół developerski daje SEGA, natomiast pieczę nad nim ma sprawować sam Shigeru Miyamoto.

Póki co wiemy tylko tyle, że Nintendo i SEGA wystawią do zawodów m.in.: Mario, Luigiego, Knucklesa, Yoshi, Tails i Sonica. Konkurencji ma być sporo, a co najważniejsze będą one bardzo różnorodne. Na razie mówi się o pływaniu, biegach na 100 metrów i tenisie stołowym. Wygląda na to, że Mario & Sonic at the Olympic Games będzie kolejną grą, przy której będzie można zrzucić parę kilo. I bardzo dobrze, bo po zimie trochę się tego nazbierało. Oficjalną stronę gry znajdziecie tutaj. Planowana data wydania: okolice Gwiazdki 2007.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego dla najmłodszych?Biorąc pod uwagę, że będzie to gra sportowa z Mario stawiałbym raczej na grę familijną czyli „świetna zabawa dla wszystkich”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here