Ulubiony analityk branży gier znowu dał głos. Tym razem pan Pachter zajął się Natalem. Złotousty Michael stwierdził, że bardziej wierzy w sukces Natala niż różdżki Sony. Przede wszystkim dlatego, że w Natalu potrzeba „mniej hardware'u” – wystarczy tylko kamera. W przypadku kontrolera Sony potrzeba jednego „kijka” (lub dwóch) oraz kamery. Właśnie dzięki temu Natal ma być tańszy. Pachter przewiduje, że Microsoft wyceni swój kontroler, a raczej kamerkę na 50 dolarów. Róźdżka Sony? Według Pachtera kosztować nas będzie około 100 dolarów amerykańskich. Co jeszcze? Według analityka Wedbush Morgan w przyszłym roku cena Xboksa 360 spadnie o mniej więcej 50 USD, a w sprzedaży pojawi się model konsoli wyposażony w dysk twardy 250 GB oraz „zbundlowany” Natal, a to wszystko za… 249,99 USD.

Czy Pachter ma rację? Robbie Bach z Microsoftu wypowiedział się na temat ceny Natala. Według przedstawiciela giganta z Redmond cena zacytujmy: na początku będzie wysoka, a potem z czasem zacznie spadać… Bach skomentował także pojawiające się co jakiś czas plotki dotyczące wejścia Microsoftu na rynek konsol przenośnych. Tu niestety nie mamy dobrych wieści dla tych graczy, którym marzy się Xbox Portable będący odpowiedzią na PSP od Sony. Microsoft jest bardziej zainteresowany telefonią komórkową – czyli modelem biznesowym, którym od pewnego czasu podąża Apple ze swoim iPhone.

Ciekawe co na to wszystko powiedziałby Michael Pachter? Nie wiemy – jeszcze się nie wytłumaczył z Gears of War na Playstation 3.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here