Już za kilka dni posiadacze Xboksów 360 oraz PlayStation 3 będą mogli sprawdzić w akcji najnowsze dziecko Capcom – Resident Evil 5. Pierwsze recenzje tego tytułu są dość pochlebne, także wygląda na to, że Żółto-Niebiescy ponownie udowodnili, iż nikt (oczywiście poza Valve) nie może im podskoczyć, jeśli idzie o gry z „zombiakami” w jednej z głównych ról.

Co jednak z posiadaczami Wii, którzy tego potencjalnego hitu na swojej platformie nie ujrzą? Nie mają się o co martwić – wszystko wskazuje na to, że już niedługo usłyszymy o Residencie tworzonym tylko i wyłącznie z myślą o stacjonarnej konsoli Nintendo. Jeszcze w zeszłym miesiącu, w wywiadzie z Eurogamerem Masachika Kawata z Capcom stwierdził, że już myśli o kolejnej grze z rodziny RE na Wii.

Teraz pojawiły się kolejne ciekawe wieści. Matt Dahlgren, associate product marketing manager w japońskiej firmie, powiedział: „Resident Evil 5 został zrobiony na Xboksa 360 i PlayStation 3. Bardzo niedługo, to fani Nintendo Wii będą mieli powody do radości”. Łatwo te słowa połączyć z faktem, że już 12-go marca (czwartek), Capcom ma zamiar oficjalnie zapowiedzieć kolejne produkcje.

Jak dotychczas, na stacjonarnej konsoli Wielkiego N ukazały się dwa tytuł z serii Resident Evil. RE 4: Wii Edition oraz strzelanka „na szynach” – Umbrella Chronicles. Wygląda jednak na to, że już wkrótce ujrzymy na tej konsoli kolejną grę pełną chodzących trupów i spisków organizacji Umbrella.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here