Najgorętszy trend 2019 roku – nie zgadniesz, co to

0
3169

Hulajnogi elektryczne to trend, który od kilku miesięcy podbija serca Polaków. Nic dziwnego – to wygodna, ekologiczna i stosunkowo tania alternatywa dla samochodu czy środków publicznej komunikacji miejskiej. Co musisz wiedzieć o hulajnodze elektrycznej? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze? Sprawdź.

Chodnik, ścieżka rowerowa czy jezdnia? Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?

Dla wielu z Was może być to pewnym zaskoczeniem, ponieważ jedynym miejscem, gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną, jest… chodnik. Przepisy nie regulują bowiem tego, w jaki sposób możemy poruszać się po hulajnogami po jezdniach czy ścieżkach rowerowych. Wiele osób podważa sens takiego rozwiązania (nie ulega przecież wątpliwości, że tego rodzaju urządzenia stwarzają przecież duże zagrożenie dla pieszych), dlatego coraz głośniej mówi się o potrzebie zmiany prawa w tej kwestii.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?

Najtańsze hulajnogi elektryczne można kupić już za nieco ponad 500 zł, zaś modele z wyższej półki cenowej – nawet za kilka tysięcy. Najmniej będą kosztować hulajnogi przeznaczone dla dzieci, dlatego śmiało możemy stwierdzić, że z pewnością będą one hitem nadchodzących komunii świętych. Ich ceny możesz porównać między innymi tutaj: https://www.neonet.pl/sport/hulajnogi.html.

Czym powinna charakteryzować się dobra hulajnoga elektryczna?

Istnieje kilka parametrów, na jakie musisz zwrócić uwagę, kupując hulajnogę elektryczną. Należą do nich:

Maksymalna prędkość  – zamierzasz korzystać z hulajnogi elektrycznej nie tylko w celach rekreacyjnych? W takim przypadku najważniejszą rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę, jest maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć dane urządzenie. W przypadku dorosłych, dla których hulajnoga elektryczna będzie głównym źródłem transportu, prędkość ta powinna wynosić przynajmniej 20km/h. Pamiętaj, że maksymalna prędkość hulajnogi może różnić się w zależności od Twojej wagi i powierzchni, po jakiej się przemieszczasz.

Wygoda użytkowania – niedopasowana do naszego wzrostu czy potrzeb hulajnoga może być sporym utrapieniem podczas kierowania hulajnogą elektryczną. Na komfort, z jakim wiąże się korzystanie z danej hulajnogi, składa się parę czynników: waga urządzenia, gabaryty, możliwość składnia oraz dodatkowe udogodnienia, takie jak wysuwana platforma na stopy.

Czas  ładowania – szukając hulajnogi elektrycznej, nie sposób pominąć informacji dotyczących maksymalnego czasu ładowania. Niektóre hulajnogi ładują się nawet w przeciągu kilkudziesięciu minut! Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość odzyskiwania energii podczas hamowania. Technologię tę znajdziesz m.in. w popularnym modelu Huawei – Mi Mijia Black (zajrzyj na stronę: https://www.neonet.pl/hulajnogi/xiaomi-mi-mijia-black.html i dowiedz się o niej więcej).

Rozmiar kół –  niewielkie, czyli 5-calowe, koła sprawdzą się w przypadku dzieci oraz tych z nas, którzy zamierzają korzystać ze swojej hulajnogi sporadycznie. Ci, którzy szukają nieco solidniejszego urządzenia, powinni zaś poszukać hulajnogi z kołami przynajmniej 8-calowymi.

Hulajnoga elektryczna – mądra inwestycja

Hulajnoga elektryczna  to świetne rozwiązanie dla osób szukających wygodnego i szybkiego środka transportu.  To prosty sposób na uniknięcie korków i… zaoszczędzenie nieco pieniędzy, co tyczy się szczególnie tych z nas, którzy preferowali dotąd przemieszczanie się po mieście przy użyciu auta.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here