Ostatnio obrodziło wynikami i podsumowaniami list przebojów i sprzedaży. Ostatnio globalne wyniki sprzedaży od 2000 roku podsumował serwis Videogamesblogger. Jeszcze dalej poszła grupa badawcza NPD, która podała arcyciekawą listę najlepiej sprzedających się gier w USA od 1989 roku! Ranking obejmuje wszystkie konsole przenośnie, stacjonarne oraz oczywiście pecety. Jak się okazuje Amerykanie uwielbiają tak zwane „gry dla dorosłych”. Na pierwszym miejscu Grand Theft Auto: San Andreas. W całym TOP 10 są aż trzy tytuły z tej serii! Gracze zza wielkiej wody uwielbiają też serię Madden. U nap prawie nikt w to nie gra, ale tam to tytuł kultowy. Zaszczytne drugie miejsce najlepiej sprzedających się gier wszech czasów w USA zajmuje Guitar Hero III: Legends of Rock. W zestawieniu nie mogło zabraknąć gry z serii Halo. Jak widać najlepiej sprzedawała się część… druga. Wielkie brawa dla Call of Duty 4: Modern Warfare. To jedna z najmłodszych gier w tym zestawieniu, a potrafiła wspiąć się na ósmą pozycję. Zaskakuje brak wszędobylskiego hydraulika Mariana i japońskich gier RPG. Analitycy NPD podkreślają, że na wyniki bardzo wpłynął żywiołowy rozwój branży gier wideo po 2001 roku. Dlatego w zestawieniu nie ma takich hitów jak, DOOM, Diablo, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Final Fantasy i wielu innych tytułów, które święciły triumfy w latach 90tych. Do tego zestawienia zapewne już niedługo dołączy czwarta odsłona GTA.

Poniżej pełna lista gier wszech czasów w USA według analityków grupy badawczej NPD – w nawiasie ilość sprzedanych sztuk w milionach:

1. Grand Theft Auto: San Andreas, Take-Two: (9.43M)
2. Guitar Hero III: Legends of Rock, Activision: (8.2M)
3. Madden NFL 07, Electronic Arts: (7.7M)
4. Grand Theft Auto: Vice City, Take-Two: (7.3M)
5. Madden NFL 06, Electronic Arts: (6.65M)
6. Halo 2, Microsoft: (6.6M)
7. Madden NFL 08: (6.56M)
8. Call of Duty 4: Modern Warfare, Activision: (6.25M)
9. Grand Theft Auto III, Take-Two: (6.2M)
10. Madden NFL 05, Electronic Arts:(6.1M)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. I jak zwykle brak RPG. . . CZy już nigdy nie doczekam się czasow w ktorych będe mogł przebierać w dostępnych tytułach. . . Sorry ale czuję się jak za komuny – czy mam kase czy nie to nie robi bo nie mam karteczek (gier) ;P. Echhhh z drugiej strony jest ciut lepiej w porownaniu z niektorymi latami ale dalej brakuje dobrych nowych gierek. . .

 2. Jak oni robili te zestawienie?! Przecież tu są tytuły praktycznie nowe. Kiedyś cały świat drżał pod naporem Q3 , UT, CS, Diablo2, Simsów czy obecnie WOWa. Amerykanie są jak widać krótkowzroczni.

  • JKiedyś cały świat drżał pod naporem Q3 , UT, CS, Diablo2, Simsów czy obecnie WOWa. Amerykanie są jak widać krótkowzroczni.

   majorzupa Ja do tego pilem 😉

 3. Amerykanie są jak widać krótkowzroczni.

  Po prostu nie osiągnęły więcej niż 6. 1 miliona sprzedanych egzemplarzy i dlatego nie są w pierwszej 10. Ot i wszystko.

 4. Ja bym dodal jeszcze to, ze wszystkie tytuly ukazaly sie na wielu platformach. To nie tytuly wylacznie na PC, gdzie jak wszyscy wiemy, grasuja piraci, ktorzy pladruja, rabuja, a czasem gwalca, bezbronnych wydawcow 😛

  • Pięknie same maddeny a przecież ten sport jest nudna podróbka Rugby. Zero RPGów u hamburgerów norma.

   O piłce nożnej Amerykanie też mówią że nudna 😉

 5. Ja bym dodal jeszcze to, ze wszystkie tytuly ukazaly sie na wielu platformach. To nie tytuly wylacznie na PC

  Ranking obejmuje wszystkie konsole przenośnie, stacjonarne oraz oczywiście pecety. :DA gdzie Metal Gear Solid 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here