O odkryciu strony internetowej nowej gry SEGA poinformował serwis Gaming Target. Zaledwie wczoraj firma zapowiedziała, że pracuje nad dwoma grami na podstawie licencji, którą otrzymała od wytwórni FOX. W tej samej informacji zapowiedziano enigmatycznie, że oba planowane tytuły stworzone będą w konwencji RPG i gry akcji z perspektywą z pierwszej osoby. Nie podano wówczas tytułu.

Z nowej strony niewiele można się dowiedzieć. Przedstawiono na niej tytuł gry, pojawiły się też na krótko dwa loga producentów – Obisidian, znane z gier RPG, i Gearbox Software, kojarzone z gatunkiem FPS. Loga producentów zniknęły ze strony zaraz po tym, gdy w sieci pojawiły się informacje o odkryciu. Przypuszczalnie negocjacje w tej sprawie nie zostały jeszcze zakończone.

Pierwszy film z serii Alien, stworzony przez reżysera Ridleya Scotta, powstał w 1979 roku. Tytuł drugiej części to właśnie Aliens. W tym filmie postać Ellen Ripley, głównej bohaterki serii, powraca na ziemię jako jedyna osoba, która przeżyła wydarzenia na statku Nostromo, ukazane w pierwszej części. Po problemach z adaptacją do społeczeństwa, zostaje wysłana z powrotem na planetę zawładniętą przez obcych, by zobaczyć, co stało się z wysłanymi tam wcześniej kolonistami.

Pod szyldem Alien ukazało się do tej pory kilkanaście gier, choć w większości z nich uniwersum Obcego połączone zostało z fabułą filmu Predator.

Dwie gry nosiły już tytuł Aliens – obie były prostymi tytłami platformowymi. Wersja na platformę MSX przeszła do historii jako jedyna platformówka autorstwa studia Square. Obie nawiązywały do filmu Aliens z 1986 roku.

Zobacz stronę gry Aliens

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. OOO MÓJ boże !!!!!!!!!!!! Alien to moja miłość z dzieciństwa !!!!!!!!!!!!!!!!! Jeśli ta gra się ukarze zrobię dosłownie wszystko by zagrać w te gry!!!!! To moja religia !!!!!!!!!!!!!!!!! Przepraszam za te wykrzykniki ale Alien to mój świat :D:D

  2. Ja razcejnie kupie kazdej konsoli 🙂 a po tym opisie na ich stronie zaczynam sie martwic że gra sie raczej nie pojawi na PC, no chyba że Viste i DX10 mozna uznac za next gen. Dla mnie granie w FPS bez mychy i klawy to kara a nie przyjemność. Jak giera nie wyjdzie na PC to sie rozbecze jak dzieciak tez kocham te serię 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here