Wii zostało oficjalnie najszybciej sprzedającą się konsolą w historii brytyjskiego rynku elektronicznej rozrywki 50.000 egzemplarzy rozeszło się już w 12 godzin po otwarciu sklepów. Sam początek był miażdżący, ale tendencja zafascynowania nowym sprzętem po kilkunastu godzinach bynajmniej nie opadła.

Nintendo Wii po trzech dniach od debiutu na rynku sprzedało się w nakładzie 105.000 jednostek. Dla porównania: poprzednia stacjonarna konsola Nintendo – Gamecube – osiągnęła w tym samym czasie wynik 52.000 konsol, natomiast ostatni sprzęt Microsoftu – Xbox 360 – 70.000. Aż sześć gier startowych na Wii znalazło się w zestawieniu 40 najpopularniejszych gier na Wyspach (najwyżej, bo na piątym miejscu uplasowała się Zelda).

Jeszcze niedawno spekulowano o odejściu Nintendo z produkcji konsol. Ostatnie wyniki sprzedaży sprawiają, że dziś to właśnie Wii staje się w oczach wielu analityków faworytem tej generacji konsol.

Dzięki ostatnim sukcesom komercyjnym w postaci Nintendo DS i Wii firma z Kyoto przeżywa renesans, a jej akcje na tokijskiej giełdzie osiągnęły najwyższy pułap w historii. W Polsce nadal ciężko zdobyć Nintendo podobną popularność, chociaż wraz z polepszeniem sytuacji na światowych rynkach firma być może skupi się teraz na mniej eksploatowanych dotychczas rynkach. Dystrybucją produktów Nintendo w naszym kraju zajmuje się firma Lukas Toys, która jest bardzo zadowolona z pozytywnego odbioru nowej konsoli. Niestety na ojczysty rynek trawiło dużo mniej konsol niż spodziewał się Lukas Toys, jednak kolejne dostawy są już w drodze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. no i co z tego że mało konsol trafi na nasz rynek, jak chyba w sobotę widziałem Wii w empiku w silesi w Katowicach i nikt nawet nie spojrzał w stronę tej konsoli

  2. <Posejdonn> Dokładnie ! My Polacy Rodacy czekamy na czarnego konia czystej krwi imieniem Play Station 3. Jak już kiedyś wspomniałem moja świnka skarbonka cieszy się życiem doputy 😀 dopuki nie nadejdzie i na dobre zagości w Polsce PS3. Trzymam za nich kciuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here