Wydawcy Strategy First, Akella i studio F3 Games chcą wskrzesić taktyczną grę akcji Jagged Alliance, w której graczy prowadzą grupę najemników na egzotycznej wyspie. Autorzy zapewniają, że trzecia część serii zachowa to, co zaważyło na sukcesie poprzednich gier, w tym zwłaszcza tryb turowy.

Nad trzecią częścią Jagged Alliance pracują developerzy, którzy wcześniej tworzyli m.in. mało udaną strzelankę Stalin Subway i grę strategiczną The Day After. Gra jest już tworzona, a plotka pewnego internauty głosi, iż widział w studiu F3 Games mapę strategiczną z podziałem wyspy na frakcje.

Autorzy zapowiadają m.in. pięć walczących ze sobą frakcji, dwadzieścia nieliniowych misji, dużą swobodę działania i wyboru taktyki, powrót znanych z jedynki i dwójki postaci i w pełni trójwymiarowy silnik graficzny.

Jagged Alliance miało bardzo niespokojną historię. Stworzona przez Sir-tech marka przechodziła z ręki do ręki. W pewnym momencie w jej posiadanie weszła firma Interplay, która sprzedała ją dalej Strategy First. Kanadyjczycy podejmowali próby stworzenia zarówno trzeciej części gry, jak i oddzielnej wersji trójwymiarowej, ale wynajęte przez nią studia developerskie nie podołały zadaniu. Twórca serii Ian Currie mówił o planach stworzenia części tzreciej już w 2000 roku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here