Gra nosić będzie intrygujący tytuł The Awakened i jest trzecią, po Mystery of the Mummy i Tajemnicy srebrnego kolczyka, grą Frogwares, w którą zamieszani zostali sympatyczny Anglik oraz jego wierny pomagier, doktor Watson. Całość zostanie oparta o najlepiej sprawdzający się w grach adventure interfejs point and click.

Fabularnie rzeczony tytuł zapowiada się niesamowicie interesująco. Świat Sherlocka Holmesa zostanie w The Awakened skonfrontowany z mitem o Cthulhu, tak więc możemy się spodziewać walki pomiędzy elementami naturalnymi i nadprzyrodzonymi. Całość rozpocznie się w Londynie od tajemniczego zniknięcia, w które przypuszczalnie będzie zamieszana jakaś sekta. Gra poprowadzi nas, oprócz Londynu, także przez szpital psychiatryczny w Szwajcarii, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej i Szkocję.

Czy zatem warto czekać na The Awakened? Brytyjczycy przekonają się o tym już niebawem, gdyż rzeczona gra trafi do ich sklepów w styczniu. Miejmy nadzieję, że do tego czasu tytułem zainteresuje się któryś z rodzimych dystrybutorów. Z radością, tak jak poprzedniczkę, zobaczylibyśmy ją w serii Dobra Gra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here