W trakcie zakończonego już BlizConu przedstawiciele Blizzard potwierdzili, że WoW The Movie powstanie we współpracy z Legendary Pictures. Tych ostatnich pamiętacie zapewne z ciepło przyjętych (i lubianych w redakcji) Batman Begins czy 300. Według zapowiedzi film na podstawie popularnego tytułu sieciowego nie będzie kolejną, zwykłą ekranizacją gry. Zamiast tego, twórcy przymierzają się do stworzenia epickiej opowieści fantasy na miarę hitów Petera Jacksona.

Budżet tej produkcji zamknąć ma się w kwocie 100 milionów dolarów (mniej więcej). Jego premiery możemy się spodziewać za dwa lata. W tej chwili nie wiemy jednak kto stanie za kamerą, o czym będzie WoW The Movie ani kto w nim zagra. Jeśli w tej materii coś się zmieni napiszemy o tym na Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. To nie jedyny film powstający na bazie WoW. W produkcji jest też film animowany Looking For Group, który powstaje na bazie komiksu pod tym samym tytułem (publikowanego w sieci), którego akcja z kolei dzieje się w świecie WoW. Premiera planowana jest na jesień 2008. Pod tym adresem można obejrzeć próbkę animacji głownego bohatera. 🙂 Sam komiks również polecam, nie tylko miłośnikom WoW.

  2. Niech „tylko” będzie jakości filmików z nowych gier Blizzarda (np Starcraft2) a napewno zyskają min 1 obowiązkowego widza (ja) 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here