Na początku roku Take-Two zakupiło czeskie studio Illusion Softworks i przemianowało je na 2K Czech. Teraz zachodni właściciel zadecydował o przyszłości drugiej odsłony słynnej Mafii. Do tej pory gracze mieli nadzieję, że Mafia II pojawi się na platformie PC w tym samym czasie co na konsole. W każdym razie nic nie wskazywało, że priorytetem będą wersje na Xboksa 360 i Playstation 3. Dziś pojawiła się smutna informacja, że najważniejsze dla Take-Two są gry konsolowe. Pecetowi fani Mafii będą musieli poczekać według słów TT „kilka tygodni lub miesięcy”. Niestety nie podano jeszcze choćby przybliżonych dat premiery. 2K Czech wyjawiło natomiast kilka szczegółów o grze oto one.

Potwierdzono, że głównym bohaterem będzie młodzieniec o imieniu Vito.

Historia gry rozpoczyna się tuż przed końcem II wojny światowej, kiedy nasz bohater wraca z frontu i próbuje ułożyć sobie życie.

Fabuła drugiej odsłony Mafii ma rozgrywać się w fikcyjnym amerykańskim mieście o nazwie Empire City mające według twórców 20 kilometrów kwadratowych ( będzie dwukrotnie większe od Lost Heaven)

Inspiracją dla Empire City jest San Francisco

Głównymi platformami dla Mafii II będzie Playstation 3 i Xbox 360. Twórcy bardzo mocno to podkreślają.

Przewidywana data premiery gry to wiosna/lato 2009 roku.

Pierwsza odsłona Mafii sprzedała się w ponad 2 milionach egzemplarzy. Ciekawe czy druga część pobije ten bardzo przyzwoity wynik? Zobaczymy. Tymczasem zapraszamy do najnowszej galerii gry Mafia II.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Mafia to bardziej fabuła, GTA to. . . hmm. . . wolna amerykanka że tak powiem. Moze mafia przebije w niektorych wzgledach ale wg mnie i tak wygra GTA. . . (ach te rozróby na mieście)

  2. Dla tej gry jestem gotów kupić konsolę. Nie zdzierżę nawet tygodnia oczekiwania więcej. Ale 2009? No cóż, niech przynajmniej dopracują grę w najmniejszych szczegółach.

  3. OK, teraz niech jeszcze podadzą jakie acziki będzie można machnąć i całą rzesza konsolowych graczy może już czekać na premierę 🙂

  4. Eh nie ma co porównywać do GTA z tego względu że Mafia wyjdzie po roku. . . a przecież przez rok może się wszystko zmienić i poprzestawiać :)edit:Zapomniałem dodać ze Vito wracający z frontu. . . coraz bardziej mi się zaczyna podobać 😉 ciekawy pomysł i na pewno dobra fabuła to będzie podstawa 🙂

  5. Mafia – fabuła, GTA – wolność i dowolność ;)Ogólnie szkoda że gra jest najpierw tworzona na konsole – bo gdybym miał wybór, to wybrałbym jednak grę na myszce,.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here