Najnowszy Uliczny Wojownik podbił serca graczy na całym świecie, pokazując, że wciąż można osiągnąć sukces z dobrą bijatyką 2D. Teraz to samo pragnie osiągnąć firma SNK, z kontynuacją kultowej serii King of Fighters. KOF XII, wedle najnowszych zapowiedzi twórców, już w lipcu doczeka się swojej globalnej premiery.

Gra, podobnie jak przywoływany już Street Fighter IV, ukazać ma się na X360 oraz PS3. Ujrzymy w niej postaci w wysokiej rozdzielczości, walczące na tle pięknych, ręcznie malowanych krajobrazów. Wszystko to oczywiście ma być wzbogacone animacja, godną miana obecnej generacji.

O najnowszym Królu Wojowników opowiadał Masaaki Kukino z SNK: By zrobić tę naprawdę wyjątkową bijatykę, zrewolucjonizowaliśmy grafikę, tworząc najnowocześniejszą oprawę – i nie było przy tym mowy o żadnych kompromisach. To mocne słowa, ale wtóruje im Shaun Bettenhausen z Ignition Entertainment: Podczas gdy inne bijatyki porzuciły czasochłonny proces tworzenia pięknej sztuki 2D, KOF XII potrafi w pełni uchwycić wytworne, estetyczne piękno, możliwe do osiągnięcia tylko przez ludzką rękę. Tak, do doprawdy zapierające dech w piersiach słowa. Co najmniej jakby wspomniani panowie mówili o Piecie Michała Anioła albo Damie z Gronostajem. A to tylko (a może aż?) nowy King of Fighters.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. No i bardzo dobrze bo ten gatunek przymierał, na szczęście CAPCOM wydał SF IV i teraz będzie dużo bijatyk fajnych 😀 Oby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here