Oblivion, uznany przez wielu za jedną z najlepszych gier RPG w historii, ukazał się do tej pory jedynie na komputery osobiste i konsolę Xbox 360. Fani cały czas snują przypuszczenia, że gra zostanie opublikowana również na innych platformach – PlayStation 3 i przenośnej konsoli PSP.

Początkowe informacje na ten temat pojawiły się już w kwietniu. Bethesda, czyli firma, która stworzyła grę, oświadczyła jednak, że na dzień dzisiejszy nie ogłosiła żadnych planów, które zakładałyby publikację gry na innych platformach.

Temat wrócił na łamy portali internetowych kilka dni temu, kiedy na stronie EB Games, jednej z największych sieci, zajmującej się grami, pojawiły się informacje o premierze wersji na PlayStation 3 i PSP w 2007 roku.

Dla Bethesdy to jeden z największych hitów w historii – do dziś to najlepiej sprzedająca się na świecie gra na Xboxa 360. W przeciwieństwie do wielu innych developerów, firma jest w pełni niezależna od producentów konsol, dlatego też wiele osób spekuluje, iż wydanie Obliviona na inne platformy to tylko kwestia czasu.

Pomimo faktu, ze od premiery minęło już trochę czasu, gra żyje. Wydano 6 oficjalnych dodatków, fani zaś tworzą niezliczoną ilość własnych modyfikacji. W Stanach Zjednoczonych podjęto również decyzję o zmianie ograniczenia wiekowego. Po aferze Hot Coffee, dotyczącej moda do gry Grand Theft Auto: San Andreas, również w przypadku Obliviona dopatrzono się możliwości odblokowania przez specjalny patch golizny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here