Według informacji prestiżowego The Wall Street Journal w najbliższych dniach Microsoft ogłosi oficjalną obniżkę ceny konsoli Xbox 360 w wersji Premium (lub Pro jak kto woli) z 349 dolarów amerykańskich do poziomu 299 USD. A więc krążące od pewnego czasu wieści o poważnych cięciach cen produktów giganta z Redmond są jak najbardziej prawdopodobne. Według dziennikarzy gazety jednym z najważniejszych z powodów tak drastycznych zmian cen jest coraz lepsza „penetracja rynku” przez konkurencyjną konsolę Sony Playstation 3. Microsoft ma w zanadrzu jeszcze jedną niespodziankę w postaci 60 gigabajtowego modelu X’a, który w najbliższej przyszłości ma zastąpić obecny model Premium. Ponoć oficalne wieści dotyczące nowej wersji Xboksa 360 zostaną ogłoszone na nadchodzących targach E3 w Los Angeles.

A co u konkurenta? Od kilku dni przebąkiwano o obniżce cen Playstation 3. Niestety okazało się to po prostu… nieprawdą. Na odbywającym się właśnie w Singapurze zjeździe biznesowym Nomura Asia Equity forum 2008 Nobuyuki Oneda z działu finansów Sony powiedział inwestorom, że: …naszą strategią nie jest sprzedawanie dużej ilości PS3, ale skupienie się na zyskach i dodał zwięźle: Nasz plan to nie obniżanie ceny.

Wielka szkoda. No, ale skoro taka jest strategia koncernu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

 1. A myślałem że z konsolami jest jak z mężczyznami, muszą zarabiać. A jak tu zarabiać skoro nie chce się ich więcej poprzez obniżkę. Jakby PS3 spadło do 999zł to bym sprzedał X’a z grami dorzucił dwie stówki i byłbym już ciupał, ale cóż.

 2. A co ma Sony obniżać, jeżeli do każdej konsoli dopłaca?Zresztą i tak pewnie obniżą, czy chcą czy nie- zmusi ich sytuacja na rynku.

 3. Obniżki ceny PS3 już długo nie było, a nie muszę wspominac, że komponenty, z których jest budowane PS3 dużo potaniały i pewnikiem obniżą ceny na święta 08/09. Swoją drogą nigdy nie spotkałem się z nazewnictwem wersji Premium Pro 😉

 4. Swoją drogą nigdy nie spotkałem się z nazewnictwem wersji Premium Pro

  Nie zaglądasz do sklepów internetowych :PNo nareszcie stary dziad Oneda się odezwał 😀 i to od razu publicznie znieważył dział Playstation. Fiu Fiu Jezu jacy ci Japończycy są dla siebie okrutnicy. Bo to co powiedział to zawoalowane splunięcie w twarz najsłabszej dywizji w korporacji Sony. Jeśli ktoś pamięta to dobrych parę lat temu kiedy Sony dostawał od koreańskich gigantów baty na rynku telewizorów w podobnym tonie mówił o dziale RTV, a potem zaczęło się biczowanie, zwolnienia i zmiany. Oneda zajmuje się finansami całego koncernu, a w Sony pracuje od końca lat 60 i nie ukrywa, że np oddział SCE nie darzył i nie darzy wielką miłością i przed jego słusznym gniewem chroni ich tylko wyrobiona, silna marka (nie sam produkt!) jaką jest Playstation. Gierek nie lubi, pewnie dlatego, że jest stary ;)A słowa <nie będzie obniżki> znaczy po prostu, że figę im da a nie więcej pieniędzy na zatracenie. Niech w końcu coś dla firmy zarobią.

 5. Dodam jeszcze do tego co wyżej napisałem, że teraz dopiero naprawdę zaczynam wierzyć, że paradoksalnie PS3 da radę, choćby to ich kosztowało (wewnątrz firmy) wiele bólu, potu i łez. Z rynkiem TV LCD gdzie w segmencie średniaków się rozpanoszyły firmy Koreańskie byli parę lat temu w większej przysłowiowej „pupie” (tak wiem do znudzenia to powtarzam, ale tak było) i wybrnęli. No i na pewno głowy polecą, ale po cichutku bo głośne odejścia są nic nie wartą propagandą, a jak pewnie wszyscy pamiętamy takich głośnych zmian było sporo i no i niewiele się zmieniało. Łeb ukręca się po cichu a potem również po cichu robi kurację leczniczą. Po prostu zapowiada się, że ktoś w końcu weźmie ich twardą ręką – najwyższy czas

 6. Moim zdaniem Xbox 360 tanieje bo jej koszt produkcji i tak jest dużo mniejszy od ceny konsoli. Bo na czym mają zarabiać, gdy jest duże piractwo na tej konsoli?A Sony cen na razie nie obniży bo i tak sprzedają konsolę po dużo niższej cenie niż ich kosztuje jej wyprodukowanie. Ale z piractwem na PS3 się nie spotkałem. I ta konsola jest o tyle lepsza od Xbox-a że oni inwestują na przyszłość, gdy o 360 nikt nie będzie pamiętał, Playstation 3 wciąż powinien być na rynku.

  • Moim zdaniem Xbox 360 tanieje bo jej koszt produkcji i tak jest dużo mniejszy od ceny konsoli. Bo na czym mają zarabiać, gdy jest duże piractwo na tej konsoli?A Sony cen na razie nie obniży bo i tak sprzedają konsolę po dużo niższej cenie niż ich kosztuje jej wyprodukowanie. Ale z piractwem na PS3 się nie spotkałem. I ta konsola jest o tyle lepsza od Xbox-a że oni inwestują na przyszłość, gdy o 360 nikt nie będzie pamiętał, Playstation 3 wciąż powinien być na rynku.

   Myślę, że masz rację. PS3 będzie nadal na rynku konsol najnowszą maszyną od Sony gdy Microsoft już oleje X360. To fakt. Tylko kto się będzie oglądał za PS3 gdy w miejsce obecnego Xklocka wejdzie kolejny? A zapomniałem – fani FF XIII będą się oglądali i wypatrywali tego dzieła.

 7. Tak na zdrowy rozum to lepiej dać 200 Euro niż 450 i grać w te same gry.

  I ta konsola jest o tyle lepsza od Xbox-a że oni inwestują na przyszłość, gdy o 360 nikt nie będzie pamiętał, Playstation 3 wciąż powinien być na rynku.

  Zabrzmiało to dość dramatycznie. Ja bym tam nie chciał wciąż grać na 486DX 100Mhz.

 8. Ale z piractwem na PS3 się nie spotkałem. I ta konsola jest o tyle lepsza od Xbox-a że oni inwestują na przyszłość,

  To niech przestanie inwestować w przyszłość tylko niech zadba o teraźniejszość bo się obudzi w świecie gdzie rynek będzie należał w 60% do Nintendo i 40 do MS 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here