Przeglądarkę będzie można ściągnąć z internetowego serwisu Nintendo Wii Shop Chanel. Z końcem czerwca 2007 za pobranie Opery będziemy już płacić tzw. punktami Wii, czyli internetową walutą wymyśloną przez Nintendo. Dokładna cena nie została jeszcze ustalona.

Nintendowa wersja przeglądarki ma być od podstaw stworzona pod kątem Wii. Strony internetowe będziemy przeglądać za pomocą wiilota. Zapowiedziana została również funkcja zoom, obsługa Flasha czy wsparcie technologii AJAX.

Nintendo DS również otrzymało własną przeglądarkę Opery (premiera w Europie 6 października), jednak ze względu na stosunkowo małe ekraniki w konsoli, które utrudniają przeglądanie stron, powolne działanie samej przeglądarki, czy brak wsparcia dla Javy czy Flasha, nie można powiedzieć, że DS-owa Opera w pełni spełniła oczekiwania. Zabaczymy jak będzie z wersją na dużą konsolę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Zapowiada się ciekawie. Tylko ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z punktami Wii – będą płatne, dodawane do gier czy jeszcze jakoś innaczej.

  2. „Zapowiada się ciekawie. Tylko ciekawe jak będzie wyglądała sprawa z punktami Wii – będą płatne, dodawane do gier czy jeszcze jakoś innaczej. „Zgadnij. . . Tak Tak identycznie jak w Xbox Live! Nintendo to nie firma która robi charytatywnie dla dobra graczy. . .

  3. „Nintendo to nie firma która robi charytatywnie dla dobra graczy. . . ” Może raczej nie tylko Nintendo ale raczej Opera, bo w końcu ona ma też coś do powiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here