W tokijskiej siedzibie Square Enix praca wre. Oczy całego świata elektronicznej rozrywki kierują się ku trzynastej odsłonie serii Final Fantasy i jej spin-offom, od czasu do czasu odwracając się również w stronę najnowszego reprezentanta pochodzącej od dawnego Enix sagi Star Ocean lub też zupełnie nowego Infinite Undiscovery, w którym wiele osób pokłada ogromne nadzieje. Mało kto jednak zwraca większą uwagę na tajemniczy The Last Remnant, który już w listopadzie trafi do napędów Xboksów 360 oraz PlayStation 3, a w bliżej nieokreślonej przyszłości skieruje się również ku PeCetom. Również samo Square nie jest specjalnie skłonne do mówienia o TLR – spróbowaliśmy więc sprawdzić to, co do tej pory o tej nadchodzącej wielkimi krokami produkcji wiadomo.

Wielkimi krokami zbliża się trzecia i ostatnia część trylogii Halo. Master Chief powraca by zakończyć walkę, uratować ludzkość i… zadbać o swoją reputację.

Halo to jedna z tych serii, której tytułu nikomu nie trzeba przedstawiać. Wystarczy choćby trochę interesować się elektroniczną rozrywką by wiedzieć, kim jest Master Chief i kojarzyć wygląd jego oryginalnego pancerza Mjolnir. Machina Halo pochłania wszystkich.

Arka otworzy się w tym roku

Nic, więc dziwnego, że seria Halo stała się czymś znacznie więcej niż zwyczajną strzelaniną z widokiem z oczu bohatera. W Halo równie dużo się gra, co o nim mówi czy myśli. Świat Spartan sięgnął daleko poza ekran telewizora i monitora. Halo to przede wszystkim niesamowita fabuła żyjąca w masie historii, tych tworzonych przez fanów i tych oficjalnych, pełnych najróżniejszyh detali budujących pewną wizję. To nie tylko opowieść, ale cała atmosfera.

Zwieńczenie trylogii

Po tym jak druga część przygód Master Chiefa zakończyła się sceną z serii ciąg dalszy nastąpi nikt nie miał wątpliwość, że Halo 3 jest tylko kwestią czasu. Praktycznie jednocześnie z premierą dwójki rozpoczęły się prace autorów i spekulacje graczy dotyczące ostatniej odsłony trylogii. Musiało jednak minąć trochę czasu by bezkształtna masa zaczęła formować się w kolejną grę. Zmieniono pierwotne plany dotyczące daty premiery ustalonej na start PS3 by ogłosić, że Halo 3 wyjdzie „kiędy będzie gotowe”. W kuluarach mówi się o listopadzie – to miesiąc premier obu poprzednich części.

Przez cały ten czas Bungie, studio tworzące Halo i będące aktualnie wewnętrznym studiem Microsoftu, dba o podtrzymywanie napięcia towarzyszącemu grze. Ostatnio jego szefowie posunęli się nawet do oficjalnego stwierdzenia, że „spaprali Halo 2, które mogło być o wiele lepsze i bogatsze”. Faktycznie, dwójka zgarnęła sporo krytyki, także ze strony najwierniejszych fanów gry.

Na największą uwagę zasługuje jednak zupełnie nowy system oświetlenia

Pokazany podczas ubiegłorocznej edycji targów E3 krótki trailer wprowadził wygłodniałych graczy odrobinę w historię ostatniej części. Wojna przeniosła się na Ziemię, do Afryki, której piaski okazały się skrywać tajemnice sięgające czasów wymarłej rasy Forerunner, odpowiedzialnej za stworzenie pierścieni Halo i budowli The Ark, którą najprawdopodobniej ukazuje minutowy materiał. Pojawiająca się w tle góra to Kilimandżaro. Cortana, sztuczna inteligencja towarzysząca bohaterowi, zniewolona przez świadomość Flood, Graveminda, szepcze „Tak kończy się świat”.

Gdy przychodzi do zdradzania informacji o tytule, autorzy pozostają jednak wciąż bardzo tajemniczy, chcąc zachować jak najwięcej na koniec. Wygłodniała prasa rzuca się na każdy kąsek. Wiadomo, że w H3 znacznie większą rolę niż poprzednio odegra rasa małpokształtnych Brute'ów będących obrońcami Profetów – religijnych przywódców Covenant'ów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Jak na trylogie przystalo, trojka jest ostatnia 😀 Nie oznacza to jednak ze nie wyjda inne gry w swiecie Halo ani ze MC nie pojawi sie juz wiecej. Chocby w kolejnej fpp.

  2. Koniec trylogii nie oznacza końca gier spod znaku Halo. . . Może następna trylogia, tak jak z Gwiezdnymi Wojnami? 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here