INFORMACJA PRASOWA

Firma Microsoft poinformowała o zatrudnieniu na stanowisku szefa działu Interactive Entertainment Business (IEB) Dona Mattricka, byłego prezydenta Electronic Arts Inc. (EA). Od sierpnia będzie on odpowiedzialny za konsolę Xbox® oraz Games for Windows® . Peter Moore, który obecnie pełni funkcję wiceprezydenta IEB, zdecydował się na przeniesienie do Kalifornii, gdzie podejmie pracę na innym stanowisku związanym z branżą gier wideo.

Nowy szef IEB oficjalnie przejmie swoje obowiązki 30 lipca 2007 roku. Don Mattrick to założyciel Distinctive Software Inc., które w roku 1991 połączyło się z Electronic Arts. Podczas swojej 23 letniej pracy w branży gier wideo odpowiadał za sukces wielu tytułów, takich jak: “Need for Speed”, “Harry Potter” oraz “The Sims”. Don Mattrick pełnił w EA kilka funkcji managerskich. Do lutego 2006 był prezydentem Worldwide Studio. W lutym 2007 roku, Don Mattrick rozpoczął współpracę z działem Entertainment and Devices w Microsoft jako zewnętrzny doradca.

“Od czasu zatrudnienia w Microsoft w 2003 roku, Peter miał bardzo wielki wpływ na sprawy związane z grami komputerowymi, dlatego jest nam ciężko pogodzić się z jego rezygnacją.” – powiedział Robbie Bach, prezydent działu Entertainment and Devices w Microsoft. “Od początku pracy był odpowiedzialny za premierę konsoli Xbox 360™ oraz zmiany związane z grami komputerowymi – Games for Windows.” – dodał Bach.

Peter Moore zdecydował się powrócić z rodziną do stanu Kalifornia, gdzie mieszkał przed podjęciem pracy w Microsoft. Do końca sierpnia będzie współpracować z firmą, aby zapewnić płynność działań w Microsoft.

“Brak Petera z pewnością będzie dla nas odczuwalny, jednak jesteśmy zadowoleni, że udało się nam zatrudnić na jego miejsce jednego z najważniejszych ludzi w branży gier wideo, który z pewnością należycie wywiąże się ze swoich nowych obowiązków.” – powiedział Bach.

“Podczas dwóch dekad, a zwłaszcza ostatnich kilku miesięcy blisko współpracowałem z wieloma osobami z Microsoft. Pozostaję pod wrażeniem ich zaangażowania, talentu i pasji” – powiedział Don Mattrick. “Cieszę się, że dołączę do silnej drużyny, odpowiedzialnej za dostarczanie najwyższej jakości elektronicznej rozrywki. Jestem podekscytowany tempem w jakim rozwija się branża. Wierzę, że Microsoft z pewnością dostarczy jeszcze wielu innowacji na tym polu.” – dodał Mattrick.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. To jest informacja prasowa – nie ingerujemy w jej treść. Ile razy będę musiał jeszcze to powtórzyć. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here