Odchodzący ze stanowiska prezesa Sony Computer Entertainment Europe David Reeves w wywiadzie dla serwisu gamesindustry stwierdził, że konsola Playstation 3 w końcu zdominuje rynek elektronicznej rozrywki. Sęk w tym, że jak mówi sam Reeves potrwa to jeszcze trochę czasu zanim stacjonarna konsola Sony pobije swojego największego rywala, czyli Xboksa 360. Jak długo będą trwać te zmagania? Kiedy w końcu PS3 pokona konsolę giganta z Redmond? Zacytujmy samego Davida: Nie sądzę aby to było w przyszłym roku, ale może za trzy do pięciu lat będzie dominować na rynku.

Reeves uważa też, że biorąc pod uwagę nadchodzące na tę platformę tytuły, to pozycja Playstation 3 może się tylko umacniać względem konkurencji.

Policzmy… trzy do pięciu lat. Playstation 3 zadebiutował w listopadzie 2006 roku, a zatem jest z nami już prawie trzy lata. Biorąc pod uwagę wariant mniej optymistyczny to niemalże pod koniec tak często wspominanego „10 letniego cyklu” PS3 zdobędzie pozycję lidera. Pan Reeves, albo źle komuś życzy, albo jest bardzo szczery.David Reeves pracował dla SCE od 1995 roku. Jutro przechodzi na zasłużoną emeryturę i jedyne o czym teraz marzy to odpoczynek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

 1. Prezes się nie myli. W 2014 roku PS3 będzie miało przewagę na Xboxem 360. A zdobędzie ją bo na rynku X360 zapewne od 2011 lub 2012 będzie zastępowany Xklockiem kolejnej generacji. Faktycznie, więc, po dwóch, trzech latach od uśmiercenia 360’tki (jak to Microsoft ma w zwyczaju robić ze swoimi reliktami poprzedniej generacji) PS3 może już mieć przewagę nad odwiecznym konkurentem 😉 Śmieszne, nie?

  • . . . Faktycznie, więc, po dwóch, trzech latach od uśmiercenia 360’tki (jak to Microsoft ma w zwyczaju robić ze swoimi reliktami poprzedniej generacji) PS3 może już mieć przewagę nad odwiecznym konkurentem 😉 Śmieszne, nie?

   Dopiero jedną konsolę mają za sobą a Ty już o zwyczaju piszesz 😉 Z tym uśmierceniem pierwszego X-a było trochę inaczej. . . . ponoć nVidia zaprzestała dostaw układów graficznych, po tym jak rozpoczęto produkcje PS3 – tego sobie zażyczyło Sony. Ms został z ręką w nocniku, co z resztą przewidzieli zamawiając układy graf. do nowej konsolki u ATI. Tak samo zrobiło z resztą Nintendo. Reasumując dalsza produkcja starego Xklocka była niemożliwa.

 2. Jesli w przyszlych latach beda wydawac takie gry jak w tym roku, to faktycznie PS3 moze pobic X360. M$ potrzebuje wiecej dobrych exclusivow. Albo podkrasc wiecej Sony 😛

 3. Sony od dawna stosuje filozofie kropli wody drążącej skałe.

  Żeby tylko tą samą kroplą nie przelali czary goryczy 😉

 4. Od jakiegoś czasu daruje sobie czytanie wypowiedzi prezesów i pr’managerów, szkoda czasu na to. Dla mnie playstation jest jakimś takim czymś co dawno temu chciałem (jak wyszła jedynka) Dopiero rok temu udało mi się wyrwać 3 plejkę i gram z taką przyjemnością, że dopóki miejsce w wyścigu nie wpłynie negatywnie na moją jakość grania to resztę mam w pupie 😉

 5. W 2012 roku się wszystko wydarzy polska wejdzie do strefy euro, koniec świata zapowiedziany i ps3 będzie więcej niż xboxów. Co to za magia w tej dacie? dajcie jej spokój bo rzeczywiście świat się skończy. Nowa wersja konsoli na pewno będzie a wyrokowanie czy 2011 czy 2012 to czysta spekulacja. Taką samą spekulacją jest przewidywanie wyników sprzedaży konsol. . .

 6. ponoć nVidia zaprzestała dostaw układów graficznych, po tym jak rozpoczęto produkcje PS3 . . .

  tak tylko z chronologicznego punktu widzenia to M$ wydał jako pierwszy swoje nowe dziecko.

  . . . tego sobie zażyczyło Sony

  taa jasne:D niech więc Sony zażyczy sobie lepszej sprzedaży; będzie pozamiatane na rynku konsol. . . To M$ jest sam sobie winien własnej polityki. Skrócił cykl życia swojej poprzedniej konsoli po to tylko aby wyprzedić Sony w sferze wprowadzenia nowego hardware’u na rynek. Myśle, że w niedługim czasie Sony wyprzedzi konkurencję w postaci X360. Bo ileż można obniżać cene konsoli. . .

 7. ta wyprzedzi x360 jak zastąpi go x720 i tak z wielkimi problemami 2 lata minie jak go przestaną produkować i jeszcze go nie dogoni ha ha ha całe szczęście że sony ma godnego rywala

 8. Właśnie obejrzałem ten filmik i rozwalił mnie on doszczętnie 🙂 Gdzie takie praktyki się stosuje? W Mongolii czy co?Zielony – to pewnie alegoria do tego jak rynek będzie wyglądał po 2012 roku dla Sony. Wszyscy będa przesiadać się do wagonu PS3 (po prawej wagon „konkurenta”), a dobrzy pracownicy Sony będa im pomagać w wejściu do pociągu jak tylko będą mogli 🙂 No nie mogę z tego filmiku.

  • Właśnie obejrzałem ten filmik i rozwalił mnie on doszczętnie 🙂 Gdzie takie praktyki się stosuje? W Mongolii czy co?

   w Japonii i tam jest to calkowicie normalne 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here