INFORMACJA PRASOWA

Po zwycięstwie w finałowym meczu z Niemcami 16:4, Polacy zdobyli drużynowe Mistrzostwo Europy oraz nagrodę pieniężną wysokości 15000.

Impreza finałowa odbyła się od 23 do 26 sierpnia 2007 w niemieckim Lipsku, podczas światowych targów gier komputerowych Games Convention, na stoisku ESL Intel Arena o łącznej powierzchni 2500 m2.

W Wielkim Finale, trzecim występie Reprezentacji Polski Counter-Strike, przeciwnikiem naszych zawodników była drużyna Niemiec. Niemieccy zawodnicy rozegrali parę godzin wcześniej pojedynek w finale drabinki przegranych z zespołem Danii. Widocznie wcześniejsza gra miała wpływ na Niemców, gdyż na mapie de_inferno uległa bezdyskusyjnie Polakom 16:4.

„Podczas turnieju na ESL Intel Arena panuje istnie stadionowa atmosfera. Taktyczne posunięcia są nagradzane śpiewem oraz wiwatowaniem, a po meczu gracze są oblegani po autografy i zdjęcia. Pokazuje nam to, jak bardzo sporty elektroniczne zbliżyły się do klasycznego sportu, a ich rozwój nie przestaje zadziwiać.”, tak Sebastian Weishaar, główny kierownik turnieju opisuje finały Mistrzostw Europy. Wszystkie gry były transmitowane oraz komentowane przez GIGA TV w języku niemieckim i angielskim.

Więcej informacji: http://www.esl.eu/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. BRAWO. Dzieki wam istniejemy w siecie elektronicznej rozgrywki/rozrywki. Przynajmniej na tym polu Polacy nie zawodza. G R A T U L A C J E i DUZE piwko dla kazdego z was . . . !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here