Zastanawiasz się nad zakupem nowego sprzętu? Słyszałeś o produktach poleasingowych, ale nie jesteś pewny, czy jest to kit, czy hit? Przedstawimy ci wady oraz zalety takiego sprzętu, aby rozwiać wszystkie twoje wątpliwości

Czym jest sprzęt poleasingowy?

To taki sprzęt, który ponownie wraca na rynek. Wcześniej używany był przez duże firmy i korporacje. Przeważnie są to dość nowe komputery  około 3-4 letnie w dobrym stanie do kupienia za niewielką cenę. Sprzedawcy oferują nam sprzęty znanych producentów, stosunkowo młode i tanie z jedyną tylko wadą, jaką jest to, że ktoś przed nami korzystał z produktu.

Zalety

Jeśli chodzi o plusy takiego sprzętu to jest ich całkiem sporo w porównaniu do minusów. Po pierwsze kupując artykuły poleasingowe mamy możliwość wejść w posiadanie, produktów z klasy biznes. Sprzęty takie rzadko są wykorzystywane w 100%, dlatego śmiało można cieszyć się wszystkim funkcjami, jakie oferuje nam dana marka. Każdy produkt przed ponownym pojawieniem się na rynku, przechodzi proces regeneracji, zostaje sprawdzany pod względem technicznym i naprawiany, jeśli zachodzi taka potrzeba. Kolejnym plusem jest cena. W większości przypadków, komputery z klasy biznes są nieosiągalne dla potencjalnego kupującego, dzięki sprzętowi poleasingowemu, osoba taka ma szansę wejść w posiadanie produktu bardzo wysokiej jakości za stosunkowo niewielką cenę. Sprzęty poleasingowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które pozwalają na długotrwałe użytkowanie danego produktu. W większości przypadków kupujący, dostaje gwarancję na zakupiony towar, więc w razie problemów może go zwrócić. 

Wady

Główną wadą sprzętu poleasingowego jest to, że ktoś przed nami go używał i mógł pozostawić po sobie jakieś zwykłe ślady użytkowania. Jest to praktycznie jedyna wada takiego sprzętu. Dodatkowo może zdarzyć się, że kupując takie produkty u osób niezweryfikowanych, zostaniemy oszukani. Niezidentyfikowani sprzedawcy, często nie dają gwarancji na sprzęt, więc w razie problemu nie będzie można go zareklamować. Na szczęście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko.

Hit czy kit?

Zdecydowanie hit. Mało kto może sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu w jego normalnej cenie, dlatego warto skorzystać, gdy nadarzy się okazja i wypatrzymy nasz wymarzony produkt w cenie poleasingowej. Zakupy należy robić z głową, a nie powinno być z nimi żadnego problemu. Uwagę należy zwrócić na sprzedawcę i na to, co nam oferuje. Sprawdzaj sprzęt przed zakupem, a następnie ciesz się nim w domu przez kilka najbliższych lat!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here