monitory używane

Trudno jest wyobrazić sobie pracę komputera stacjonarnego bez monitora. Na rynku oczywiście dostępne są ich różne modele. Co jednak ważne, zakupić można nie tylko nowy monitor, ale i używany, np. poleasingowy. Kupno takiego monitora to możliwość nabycia dobrej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Wiele osób ma jednak obawy przed kupnem używanego monitora. Czy słusznie?

Czy warto kupić używany sprzęt poleasingowy?

Poleasingowe monitory używane cieszą się bardzo dużą popularnością. Wynika to m.in z tego, iż jest to świetne połączenie wysokiej jakości z korzystną ceną. Jak jednak wspomniano, wiele osób ma obawy przed zakupem tego typu sprzętu. Uważają, że skoro są to używane monitory, to mogą być uszkodzone. Od razu zaznaczyć trzeba, że tak nie jest. Oferowane monitory poleasingowe pozbawione są wszelkich wad i działają całkowicie sprawie. W leasingu korzystają bowiem najczęściej duże przedsiębiorstwa i wybierają one dla swoich pracowników sprzęt najwyższej jakości. W czasie użytkowania tych monitorów są one regularnie serwisowane i konserwowane. Wszystko to sprawia, że po zakończeniu umowy leasingu monitory wciąż cieszą się bardzo wysoką jakością i wydajnością. Jednak w związku z tym, że są to monitory używane, to ich cena jest oczywiście niższa w porównaniu z monitorami nowymi. Często zdarza się, że zakupić można monitor używany, który ma takie same, a nawet lepsze parametry od nowych monitorów w sklepach, w zdecydowanie niższej cenie.

Jaki monitor używany wybrać?

Wybierając używany monitor poleasingowy, uwagę zwrócić należy na kilka istotnych czynników. Jednym z najważniejszych jest matryca monitora, która ma bezpośredni wpływ na komfort korzystania z monitora. Dlatego przed zakupem sprzętu należy zastanowić się, do jakiej pracy czy czynności będzie on wykorzystywany. W przypadku pracy biurowej lepiej sprawdzi się monitor o mniejszej przekątnej. Jeśli jednak monitor ma służyć do prac graficznych czy obróbki to jego matryca powinna być znacznie większa.

Szeroka oferta monitorów używanych

Monitory używane są dziś często wybierane przez konsumentów choćby dlatego, że ich oferta na rynku jest bardzo szeroka. Dzięki temu każdy ma możliwość zakupu takiego monitora poleasingowego, który najlepiej spełniać będzie indywidualne oczekiwania i potrzeby. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby monitor używany zawsze kupować w renomowanym sklepie, który udziela gwarancji na sprzedawany przez siebie sprzęt. Dzięki temu można mieć pewność, że na pewno kupuje się monitor wysokiej jakości.

[Głosów:4    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here