Nie chcesz dawać swoich danych korporacjom

Jeśli obawiasz się, że Twój telefon jest aktywnie podsłuchiwany przez niepowołaną osobę, zacznij działać jak najszybciej. Tego typu sytuacja to zagrożenie dla Twojej prywatności, relacji z bliskimi osobami, a także inicjatyw związanych z biznesem.

Zadbaj o swoją prywatność

Podsłuchiwanie smartfona wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. Z tego powodu jest to realne zagrożenie, przed którym należy chronić się w skuteczny sposób. Podsłuch w smartfonie może mieć każdy z nas – istnieje wiele sytuacji, w których możemy paść ofiarą aplikacji szpiegowskiej, która przejmie kontrolę nad informacjami z naszego urządzenia. Podsłuchy są dość starą, lecz wciąż wykorzystywaną formą inwigilowania drugiej osoby. W przypadku smartfonów zagrożeń jest znacznie więcej – mówimy o szeregu innych form ataku na naszą prywatność, które wykorzystują funkcje nowoczesnych urządzeń mobilnych. Oto niektóre z nich:

  1. Wykradanie lokalizacji – hakerzy mogą zyskać dostęp do danych o naszym położeniu. To informacje, które są wysyłane między innymi podczas korzystania z nawigacji czy do podmiotów marketingowych w celu dostosowania reklam do naszego aktualnego położenia. W ten sposób smartfon może dawać informacje o naszej lokalizacji niepowołanym osobom.
  2. Wykradanie danych z aplikacji – komunikatory i inne aplikacje przechowują swoje dane nie tylko na serwerach, lecz także na samym smartfonie. Często informacje te nie są zbyt dobrze zabezpieczone i zaszyfrowane, a przy tym mogą dostarczyć przestępcom sporo przydatnej wiedzy.
  3. Przechwytywanie ekranu smartfona – odpowiednie programy są w stanie przesyłać treść bezpośrednio z wyświetlacza urządzenia. Oznacza to, że można się dowiedzieć praktycznie wszystkiego o tym, co robimy – jakich aplikacji używamy, z kim rozmawiamy i jakie strony przeglądamy.

Jak zweryfikować obecność podsłuchu na smartfonie?

Podstawowe formy podsłuchu na smartfonie można sprawdzić za pomocą kodu MMI. Dzięki wpisaniu *#21# na klawiaturze, z której wybieramy numer, możemy otrzymać listę numerów, na które przekazywane są połączenia. To dobry sposób, gdy nie chcemy wykonywać żadnych wymagających kroków, a jedynie sprawdzić, czy nie padliśmy ofiarą najprostszych ataków.

Samo podsłuchiwanie to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Aby mieć poczucie bezpieczeństwa, warto sięgnąć po narzędzia, które pozwalają sprawdzić znacznie więcej aspektów działania naszego smartfona – na przykład przesyłanie danych o lokalizacji czy dostęp do plików. W tym celu warto postawić na komunikator, który szyfruje wiadomości, jednocześnie sprawdzając ataki na nasze urządzenie.

UseCrypt Messenger – pełna ochrona przed atakami

Wśród rozwiązań, które warto polecić w celu ochrony prywatności na smartfonie, zdecydowanie wyróżnia się UseCrypt MessengerOpinie o tym rozwiązaniu z Polski napływają z całego świata. Komunikator UseCrypt doceniają nawet światowi eksperci, tacy jak OdedVanunu i Roman Zaikin – sławny duet zajmujący się cyberbezpieczeństwem. Zastosowano tutaj najnowsze rozwiązania z tego zakresu, dzięki czemu możliwe jest stworzenie bezpiecznego środowiska do wymiany informacji. UseCrypt Messenger pozwala także na sprawdzenie, czy smartfon nie padł ofiarą ataku hakerskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here