Czcionki w Photoshopie

Czcionka to pełen zbiór znaków, które posiadają określoną, wyjątkową charakterystykę. W jej skład wchodzą litery, znaki interpunkcyjne, symbole oraz cyfry. Styl czcionki to wariant jednej z czcionek w rodzinie. Z reguły podstawową czcionką jest Roman lub Plain. W Photoshopie oprócz podstawowych stylów czcionek istnieje również możliwość korzystania z dość obfitego wyboru innych czcionek, które są dostępne w internecie. Wystarczy je pobrać, a następnie zainstalować. Co jeszcze warto wiedzieć o czcionkach w Photoshopie?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/czcionki-w-photoshopie-co-warto-o-nich-wiedziec/

Spis treści

Czym są kroje czcionek?

W skład krojów czcionek wchodzą nie tylko podstawowe znaki, które znajdują się na klawiaturze komputera, znajduje się ich o wiele więcej. Mimo, że te znaki są dość rozmaite dla różnych czcionek, to można wśród nich odnaleźć na przykład ułamki, znaki ozdobne, ligatury, znaki kaligraficzne, znaki tytułowe, liczebniki porządkowe, indeksy, warianty stylistyczne, czy cyfry archaiczne.

Jak zainstalować wybrane czcionki?

Podstawowy zbiór czcionek systemowych jest pozbawiony oryginalnych krojów, które dałyby możliwość stworzenia nieszablonowego projektu. Jednak nic straconego. Na szczęście internet jest pełen darmowych czcionek. Jak wygląda ich instalacja? Należy rozpakować archiwum, które zawiera pobrane czcionki. Gdy już mamy je rozpakowane, pojawią się pliki .otf. Naszym zadaniem jest ich skopiowanie, w następnym kroku musimy wejść w panel sterowania, a następnie wygląd i personalizacja, tam powinniśmy odszukać czcionki. Ostatnim etapem jest wklejenie pobranych czcionek właśnie w tym miejscu. Wtedy rozpocznie się ich instalacja.

Jak podejrzeć wygląd czcionek?

Wszelkie czcionki, zarówno ich rodziny jak i style znajdują się na palecie Znak oraz w pozostałych obszarach danej aplikacji. Można je wybierać dowolnie. Warto wiedzieć, że różne odmiany czcionek są oznakowane specjalnymi ikonami. Jeżeli zależy nam, żeby zobaczyć podgląd danej czcionki, musimy włączyć funkcję podglądu. Jak to zrobić? Wybieramy polecenie Tekst, a następnie wybieramy Rozmiar podglądu czcionki. Gotowe!

Zobacz też: https://www.gagatkowo.pl/zmiana-koloru-oczu-w-photoshopie-jak-to-wykonac/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here