4 sposoby jak kupować taniej sprzęt elektroniczny

Sprzęt elektroniczny to coś, co towarzyszy nam każdego dnia, ale jak wiemy, czasami ulega usterkom. Bywa i tak, że stary nadal jest sprawny, jednak chcemy po prostu zakupić nowy sprzęt.

Zazwyczaj elektronika nie jest tania, a przy tym bardzo często zależy nam na tym, by posłużyła nam przez długie lata. Jak uwzględniając ten czynnik i zakupić sprzęt tanio?

Zazwyczaj elektronika nie jest tania, a przy tym bardzo często zależy nam na tym, by posłużyła nam przez długie lata. Jak uwzględniając ten czynnik i zakupić sprzęt tanio?
1. Kupuj w internecie
Internet umożliwia zakupy w przystępnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku sprzętu AGD i RTV. Warto zajrzeć na stronę z kodami rabatowymi Kupon.pl, gdzie znajdziemy liczne kupony rabatowe z elektroniką różnego gabarytu, m.in. kod rabatowy Ole Ole i innych sklepów z elektroniką. Jeśli zdecydujemy się dokonać zakupu w sklepie lub na aukcji, warto sprawdzić wiarygodność sprzedającego, poprzez posiadane przez niego komentarze lub opinie internautów. Zakupy przez internet umożliwiają nam również wybór wygodnego dla nas sposobu dostawy. Bardzo często możemy również wybrać odbiór osobisty, co może oszczędzić na koszcie dostawy. Jeśli zdecydujemy się na dostawę to nie zapomnijmy, by przy kurierze sprawdzić zawartość pudełka. Dzięki czemu w razie ewentualnych uszkodzeń będziemy mogli zwrócić uszkodzony przedmiot.

  1. Ustal kwotę wyjściową
    Rozpoczynając zakupy, warto zrobić rozeznanie dotyczące tego, ile kosztuje sprzęt, który chcemy kupić. Następnie ustalmy budżet, który chcemy przeznaczyć na nasz zakup. Pozwoli nam to na zachowanie zimnej krwi w zetknięciu z promocjami i atrakcyjnymi okazjami. Sprawić mogą one, że kupimy sprzęt droższy, niż zamierzaliśmy, a co za tym idzie poważnie, nadwyrężymy swój budżet. Najlepiej więc ustalmy, czego potrzebujemy i trzymajmy się tego, a jeśli planujemy zmiany w zakupach, to na chłodno i powoli.
  2. Porównaj ceny
    Przed dokonaniem zakupu warto odwiedzić kilka sklepów z elektroniką, co pozwoli nie tylko rozeznać się w aktualnie panujących cenach towaru, który chcemy kupić, ale i poznać ewentualne promocje, którymi placówki często zachęcają nas do zakupu w ich sklepie. Warto skorzystać również z przeglądarek internetowych, które pozwolą nam na przejrzenie różnorodnych cen w internecie. Oczywiście, stacjonarnie też można znaleźć fajne oferty, na przykład czekając na dzień bez VAT-u, czasami w gratisie otrzymamy także dłuższą gwarancję. Możemy również spróbować negocjować ceny.
  3. Zdefiniuj zapotrzebowanie
    Zastanów się, jaki sprzęt jest ci potrzebny. Dzięki temu będziesz pewniejszy swojego wyboru w razie zaproponowania Ci przez sprzedawcę alternatywy, która być może nie jest dla Ciebie konieczna. Zastanówmy się również czy potrzebujemy najnowszego sprzętu, a może chcemy kupić urządzenie starsze, wydane kilka lat temu, ale tańsze, choć pod względem działania równie wartościowe.
    4. Sprzęt z zagranicy
    Jeszcze jednym rozwiązaniem jest zamówienie sprzętu za granicą, jedyny mankament to koszty transportu. Ceny elektroniki bywają bardzo często przystępniejsze niż w Polsce. Warto sprawdzić także kwestię specyfikacji, która czasami bywa inna niż w naszym kraju. Aby zaoszczędzić nieporozumień, sprawdźmy to. Warto również zapytać o gwarancję. Jeśli zamawiamy z zagranicy, to pamiętajmy o ewentualnym cle, zwłaszcza jeśli zamawiamy towar spoza granic Unii Europejskie. Może być bowiem tak, że sam towar jest zdecydowanie tańszy, ale dodatkowe opłaty czynią ofertę mniej atrakcyjną.

Materiał promocyjny.

[Głosów:4    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here