IP
fot: pixabay.com

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-sprawdzic-czyjes-ip/

Co to jest numer IP?

Numer IP ma postać ciągu cyfr. Jest to pewnego rodzaju identyfikator. Co więcej z adresu IP mogą korzystać nie tylko komputery, ale i inne domowe urządzenia, które mają dostęp do Internetu. Jakie to urządzenia? Może to być drukarka, telefon, czy nawet inteligentne sprzęty użytku domowego jak telewizor, lodówka czy pralka.

Do czego służy adres IP?

Aby zrozumieć do czego potrzebny jest adres IP musimy zrozumieć, na czym polega działanie komputera i korzystanie z internetu. Wpisując adres www lub wstukując hasło w wyszukiwarkę wysyłamy tak naprawdę zapytanie z naszego komputera do serwera. Ten z kolei w odpowiedzi przesyła nam do wyświetlenia żądaną stronę czy listę wyników na zapytanie. Aby jednak odpowiedź do nas doszła musi być skierowana na właściwy adres, czyli nasze IP.  Działa to więc na dość podobnych zasadach co tradycyjna poczta. Musimy mieć adresata, odbiorcę i ich adresy. 

Jak sprawdzić czyjś adres IP?

Jest kilka metod na to, by dowiedzieć się, jaki jest adres IP konkretnej osoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie ze specjalnej strony. Jedną z nich jest http://sniffip.com. Pozwala ona na wygenerowanie specjalnego linku, który przesyłamy następnie danej osobie. Kiedy ta wejdzie w link, nam wyświetli się automatycznie jej adres IP. Strona ta umożliwia także zlokalizowanie danego adresu IP na mapie.

Drugim dość prostym sposobem jest wysłanie emaila do tej konkretnej osoby. Gdy otrzymamy od niej odpowiedź, wystarczy ją zapisać i przekopiować ją do Notatnika. Tam uwidoczni się nam jej adres IP. 

Przeczytaj też: http://www.bytovia.pl/jaka-wodke-najlepiej-podac-na-weselu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here