internet
fot: pixabay.com

W dzisiejszych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez korzystania z zasobów internetu.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-udostepnic-internet-z-laptopa/

Kiedyś i to jeszcze nie tak dawno temu był to spory luksus, usługa premium z której korzystało się bardzo rzadko wyjątkowej potrzebie. Aby sprawdzić pocztę lub pobrać ważny dokument. Korzystanie z Internetu było bardzo drogie i znacznie zawyżało rachunek za telefon.

Z pomocą przychodziły wówczas kafejki internetowe, dziś już pewnie sporo młodych osób nie pamięta, co to takiego i jakim celom miały służyć takie miejsca. Trudno sobie dziś wyobrazić, że idziemy do lokalu tylko po to aby skorzystać z Internetu. 

Dziś kiedy każdy na własnym telefonie i laptopie posiada spory pakiet dostępu do sieci nawet nie przyjdzie do głowy, że kiedyś należało opłacić pewną kwotę za godzinę korzystania z Internetu po to aby pogadać ze znajomymi za pośrednictwem popularnego komunikatora. 

Technologia cały czas pędzie do przodu i rozwija się, w obecnych czasach skupiamy się bardziej na bezpieczeństwie w sieci, stąd też popularne jest tworzenie własnych punktów dostępu do internetu za pośrednictwem własnych urządzeń, przenośnych laptopów. Sieć jaką możemy udostępniać z laptopa powinna być zabezpieczona hasłem, które udostępnimy tylko znanym nam osobom.

Jak ustawić udostępnianie internetu?

Po pierwsze musimy sprawdzić w ustawieniach czy laptop posiada opcję Access Point. Jeżeli tak i przy pozycji hosted networ supported mamy odznaczone : yes to wskazuje na to, że bez przeszkód możemy  zmienić nasz laptop w przenośny punkt WIFI. Wszystko to można również wyszukać poprzez wiersz poleceń.

Jakie kolejne kroki musimy wykonać?

Kolejny krok to wejście w zamianę ustawień  karty sieciowej i następnie przejście poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszki w tryb WIFI. Po pojawieniu się opcji: właściwości klikamy w zakładkę udostępnianie.

Wszystko to nie jest trudnym zadaniem i na pewno każdy z nas będzie mógł sobie poradzić. Zawsze można poprosić o pomoc osobę, która konfigurowała nam domowy internet.

Przeczytaj też: http://:http://www.kosmetyka.edu.pl/skuteczne-usuwanie-lakieru-hybrydowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here