Kamery IP – nowoczesna forma monitoringu terenu i posesji

0
3445

Monitoring za pomocą kamer od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Urządzenia te wykorzystuje się m.in. do obserwacji posesji, parków, banków czy magazynów. Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne kamery IP, które oferują duże możliwości monitoringu terenu. Dowiedz się, czym charakteryzują się te urządzenia i wybierz kamerę, która zapewni bezpieczeństwo.

Czym są kamery IP?

Kamery IP są nowoczesnym typem rejestratorów obrazu, będącym połączeniem kamer analogowych z komputerem. Głównym zadaniem tych urządzeń jest rejestrowanie obrazu w czasie rzeczywistym i przekazywanie go do odbiornika np. komputera za pośrednictwem sieci. Aby taki podgląd obrazu był możliwy, urządzenie podłącza się do routera w sieci domowej – połączenie możliwe jest zarówno za pomocą przewodu sieciowego (Ethernet LAN) lub bezpośrednio przez Wi-Fi. Kamery zapewniają szybkie przesłanie obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości – dzięki czemu wykorzystywane są zarówno do potrzeb domowych, jak i w profesjonalnych zakładach pracy. Urządzenia te znajdują zastosowanie w monitoringu m.in.:

 • budynków firm,
 • parkingów,
 • domu,
 • ogrodu,
 • garaży przydomowych,
 • zwierząt,
 • parków,
 • zwierząt.

Doskonała jakość obrazu i szybka reakcja na ruch

Na rynku znajduje się coraz więcej kamer IP, które posiadają szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo. Urządzenia te zapewniają wyższą jakość obrazu niż tradycyjne kamery analogowe. Dzięki temu odbierany obraz na dowolnym urządzeniu takim jak, np. smartfon jest nieskazitelnie czysty i wyraźny, dzięki czemu w razie wykrycia intruza od razu podejmiesz stosowne środki ochrony posesji. Urządzenia te mają również wbudowane detektory, które w razie wykrycia ruchu powiadamiają użytkownika o potencjalnym zagrożeniu. Przykładem nowoczesnych rejestratorów są kamery IP HIKVISION, które posiadają detekcję ruchu oraz sabotażu, dzięki czemu nawet najmniejsza zmiana ruchu od razu zostanie zarejestrowana. Urządzenia te charakteryzują się jakością wykonania oraz dodatkowymi funkcjami takimi jak, np. ręczne definiowanie pola detekcji czy zmianę czułości wykrywania ruchu.

hikvision

Kamery IP wewnętrzne i zewnętrzne

Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli kamer IP, które różnią się możliwościami, budową oraz zastosowaniem. Wśród wszystkich tych urządzeń wyróżnia się jednak dwa główne typy kamer, wśród których znajdują się:

 • kamery wewnętrzne – urządzenia te przeznaczone są do montażu wewnątrz budynku; przystosowane są do monitorowania pokojów oraz wejścia do domu,
 • kamery zewnętrzne – kamery te przystosowane są do pracy na dworze; charakteryzują się one wytrzymałą obudową, która odporna jest na niesprzyjające warunki pogodowe takie jak, np. deszcz czy niskie temperatury; doskonale sprawdzają się do monitoringu budynków od zewnątrz, placów, ogrodu czy parków.

Szukasz profesjonalnych kamer, które przystosowane są zarówno do pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz? Odwiedź stronę https://eltrox.pl/. W asortymencie sklepu znajdziesz wiele rodzajów kamer, które charakteryzują się jakością wykonania oraz wysoką rozdzielczością przekazywanego obrazu.

Dobór kamery IP – na co zwracać uwagę?

Dobór kamery IP powinien być dostosowany przede wszystkim do indywidualnych potrzeb – pod uwagę weź specyfikę budynku, warunki pracy (zewnętrzne, wewnętrzne) oraz wielkość obszaru, który ma zostać poddany monitoringowi. Podczas zakupu urządzenia zwróć uwagę przede wszystkim na takie parametry jak m.in.:

 • ogniskowa obiektywu i przetwornik – od tych parametrów zależy kąt widzenia kamery; im węższy, tym większy będzie kadr,
 • rozdzielczość obrazu – do domowego zastosowania odpowiednią rozdzielczością jest 1280×960 oraz 1920×1080; dzięki takim parametrom zobaczysz duży i wyraźny obraz,
 • jakość obrazu – zwróć uwagę na to, czy kamera posiada jakość FULL HD lub HD; dzięki niej zarejestrowane zostaną wszelkie szczegóły; pamiętaj jednak, że im wyższa jakość obrazu, tym większe obciążenie pada na sieć,
 • zasilanie – urządzenia IP zasilane są bezpośrednio z sieci Ethernet lub przez Wi-Fi,
 • obudowa – obudowy dostosowane są do pracy wewnątrz lub na zewnątrz budynku; najpopularniejszym rozwiązaniem są obudowy IP68 (odporność na kurz, pył oraz całkowite zanurzenie w wodzie),
 • zdalne sterowanie – coraz więcej kamer posiada funkcje zdalnego sterowania za pomocą aplikacja w smartfonie; jeżeli wyjeżdżasz często z domu, wybierz kamerę z taką funkcją, dzięki czemu Twoja posesja będzie bezpieczna, nawet jeżeli znajdziesz się na drugim końcu kraju.

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów kamer, które posiadają o wiele więcej parametrów i funkcji – przed zakupem dokładnie zapoznaj się ze wszystkimi opcjami, dzięki czemu dobierzesz sprzęt, który sprosta Twoim potrzebom.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here