Różne sposoby na korzystanie z usług telewizyjnych w kilku pokajach jednocześnie

Kilkoro domowników i każdy chce oglądać inny program w telewizji – brzmi znajomo? Mając jeden abonament pakietu telewizyjnego, nie zawsze można odbierać różne kanały na kilku telewizorach, co okazuje się kłopotliwe i rodzi konflikty. Rozwiązaniem tego problemu jest usługa multiroom, czyli kanały wielopokojowe w ramach jednego abonamentu. To wygoda, duża oszczędność kosztów, a także spokój związany z brakiem potencjalnych kłótni o pilota. Obecnie instalacja multiroom jest możliwa na kilka sposobów i pozwala na oglądanie wielu programów w wersji cyfrowej w kilku pomieszczeniach jednocześnie.

Co warto wiedzieć o usłudze multiroom?

Usługa multiroom, czyli inaczej kanały wielopokojowe, to rozwiązanie, które pozwala na oglądanie różnych kanałów telewizji w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się odbiornik i telewizor, w ramach jednego abonamentu telewizyjnego. W praktyce oznacza to, że gdy na jednym telewizorze transmitowany jest np. mecz piłkarski, na innym można w tym samym czasie oglądać bajki, filmy czy dowolne programy bez dodatkowych opłat. Nie każdy dostawca telewizji umożliwia jednak podłączenie takiej usługi samodzielnie. W przypadku pakietu telewizyjnego TOYA, abonenci mogą zrobić to w łatwy sposób, bez konieczności wsparcia ze strony służb technicznych.

Jak podłączyć Multiroom?

TOYA umożliwia swoim abonentom dwa proste i szybkie sposoby podłączenia usługi Multiroom. Pierwszy sposób pozwala użytkownikowi korzystać z listy kanałów analogowych, które są dostępne na kilku telewizorach, w różnych pokojach, bez dodatkowych opłat. Gdy Abonenci posiadają pakiet cyforwy TOYA, mają również dostęp do wszystkich kanałów naziemnej telewizji cyfrowej DVB- T.

Jeszcze więcej kanałów telewizyjnych w domu

Drugi sposób podłączenia multiroom w TOYA daje możliwość korzystania ze wszystkich kanałów dostępnych w ramach posiadanego pakietu telewizyjnego na odbiornikach cyfrowych. Ponadto w przypadku odbiorników cyfrowych abonenci korzystają z wielu dodatkowych udogodnień i funkcji np. możliwości ustawienia „kontroli rodzicielskiej”, która blokuje dostęp do wybranych kanałów nieuprawnionym użytkownikom, np. dzieciom.

Jeden pakiet i wiele możliwości

Usługa multiroom jest szczególnie polecana abonentom i ich rodzinom, którzy chcą mieć w swobodę w doborze oglądanych kanałów niezależnie od pozostałych domowników. Każdy ma bowiem swoje ulubione programy, filmy czy kreskówki. Ich oglądanie w kilku pomieszczeniach jednocześnie jest możliwe dzięki zastosowaniu kilku dekoderów. To wygoda i duża oszczędność kosztów, ponieważ nie ma konieczności opłacania kilku abonamentów. Więcej o usłudze można przeczytać na stronie: https://toya.net.pl/telewizja.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here