Jakie parametry powinien mieć dobry monitor LED

Monitory są obecnie niezbędne podczas praktycznie każdej pracy i każdej czynności. Są niezbędne do obsługi komputerów, ale mogą być wykorzystywane też na przykład do grania na konsoli. Niezależnie od tego, w jakim celu je wykorzystujemy, zawsze konieczny jest odpowiedni dobór ich parametrów. Zobaczmy zatem, na jakie warto zwrócić uwagę.

Wielkość ekranu

Monitor to przede wszystkim ekran, na którym widzimy wyświetlane obrazy. To oczywiste, że każdy z nas pragnie widzieć je jak najlepiej, a co za tym idzie, musi dobrać swój monitor pod względem wielkości do takich czynników, jak standardowa odległość siedzenia od ekranu czy rodzaj wykonywanej pracy. Jeśli znajdujemy się zazwyczaj dalej od monitora albo nasza praca wymaga dostrzegania nawet najdrobniejszych szczegółów, powinniśmy postawić na większy ekran.

Odpowiednia wielkość ekranu w takim przypadku może wynosić na przykład 20 cali. Ma on wystarczająco dużą powierzchnię, aby nawet najdrobniejsze litery czy szczegóły obrazów były dobrze widoczne. Jednocześnie, w zależności od wyboru, monitory 20 calowe mogą być przy tym umieszczone na różnych wysokościach ze względu na różnorodną konstrukcję nóżki. Ta kwestia będzie również ważna dla osób, które spędzają przed nimi sporo czasu, ponieważ pozwoli na idealne dopasowanie wysokości ekranu do wysokości, na jakiej znajduje się wzrok.

Brak martwych pikseli

Najwyższa jakość wykonania to kolejna ważna cecha monitorów, które mają służyć wielu celom. Powinny być nie tylko solidnie przygotowane, aby nie uległy łatwo uszkodzeniu, na przykład pęknięciu obudowy. Równie ważne jest, aby każdy monitor miał najwyższej jakości matrycę LED, pozbawioną martwych pikseli. Dzięki temu uzyskiwana na nim jakość obrazu będzie wyjątkowo wysoka.

Wyraźny i szczegółowy obraz

Kolejną ważną zaletą nowoczesnych monitorów 20-calowych jest wyraźny, szczegółowy i bardzo ostry obraz, który jest uzyskiwany dzięki zastosowaniu wysokich rozdzielczości. W przykładowym modelu stosowana może być rozdzielczość 1600 x 900 pikseli, która gwarantuje wysoką szczegółowość każdego wyświetlanego tam obrazu. Niemniej ważny jest wysoki kontrast, dzięki któremu obraz także będzie wyraźniej widoczny.

Duży kąt widzenia

Nie zawsze patrzymy na ekran, siedząc idealnie pośrodku. Często zdarza się, zwłaszcza, jeśli przed jednym monitorem znajduje się więcej osób, że oglądamy widniejące tam obrazy pod różnymi kątami. Każdy oczywiście chciałby widzieć je jak najlepiej i tak samo jak pozostali. Dlatego też dobry monitor powinien posiadać możliwie jak największy kąt widzenia, pozwalający na oglądanie tak samo dobrego obrazu niezależnie od ustawienia.

Wysoka częstotliwość odświeżania i czas reakcji

Nikt z nas nie lubi smug i rozmytych obrazów, które mogą pojawiać się, jeśli monitor posiada zbyt długi czas reakcji i zbyt niską częstotliwość odświeżania, a akcja na ekranie jest bardzo dynamiczna. Dlatego też są to kolejne parametry, które w dobrych monitorach powinny być jak najwyższe, co umożliwi oglądanie płynnych przejść pomiędzy różnymi scenami, niezależnie od ich dynamiki.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here