Jeden kabel do ładowania różnych telefonów

Kable USB są używane prawie wszędzie. Są potrzebne do ładowania, przesyłania danych, łączenia ze sobą różnych urządzeń. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do ich istnienia, że w dzisiejszym świecie trudno sobie wyobrazić bez nich życie.

Wejścia kabli do ładowania: rozróżnienie

Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze kabla, to złącza. Różnią się one wyglądem (kształtem). Pierwszy (w większości przypadków główny): może mieć postać zwykłego USB lub w postaci USB On-The-Go (lub jest również nazywany USB-Female). Złącze USB On-The-Go umożliwia podłączenie drugiego kabla z interfejsem USB. Drugie złącze może mieć postać: MicroUSB, Type-C, MiniUSB.

  • MiniUSB jest mniej powszechny, ponieważ ma niską szybkość przesyłania danych. Dlatego najczęściej można go znaleźć w przestarzałych gadżetach. Złącza MicroUSB i Type-C są obecnie uważane za jedne z najbardziej wydajnych. 
  • MicroUSB umożliwia przesyłanie danych ze średnią prędkością. To złącze znajduje się w niedrogich urządzeniach, bateriach.
  • Type-C – interfejs, który zyskuje na popularności. Powody? Po pierwsze podłączenie takiego kabla jest niezwykle proste. Po drugie, kable z takimi złączami są w stanie przesyłać dane z większą prędkością niż konwencjonalne MicroUSB, zapewniając zarówno szybkie ładowanie, jak i możliwości wymiany informacji. I po trzecie, Type-C umożliwił korzystanie ze stacji dokujących do smartfonów. Tym samym złącze to znacznie rozszerzyło możliwości podłączania gadżetów i przyspieszania przesyłania danych. 

Wybierając gadżet, zwróć więc uwagę na złącza. To ważna część, która w przyszłości może znacząco wpłynąć na użyteczność smartfona, tabletu. Możesz określić, które złącze masz na podstawie zdjęcia lub w instrukcji gadżetu. Zobacz kable do telefonów w sklepie internetowym https://hamamobile.pl/kable

Zwróć też uwagę na specyfikacje. 

Istnieją:

  • 1,0 (1996). Stara wersja gdzie przepustowość jest niska. Szybkość transmisji danych po kablu USB (Mbps) w pierwszym trybie wynosi 1,5, w drugim (Full-Speed) – 12.
  • 2,0 (2000). Praca w 3 trybach. Format High-Speed ze zwiększoną szybkością wymiany informacji – od 25 do 480 Mb/s (dla wielu dysków).
  • 3.0 (2008). Pod względem szybkości jest o rząd wielkości szybszy niż w wersji 2.0 – osiąga wartość 5 Gb/s. Wzrasta również natężenie prądu – 900 mA w porównaniu do 500: umożliwia szybkie ładowanie podłączonych urządzeń.
  • 3.1 (2013). W porównaniu do 3.0 prędkość jest podwojona. Cechą złącza jest to, że kompatybilny z nim kabel USB typu c jest symetryczny: pasuje po obu stronach. Obsługuje 2 standardy różniące się prędkościami (Gbps): SuperSpeed do 5 i SuperSpeed+ do 10. Żółta lub czerwona ramka informuje, że port jest uniwersalny, służy do ładowania różnych urządzeń.
  • 4. Prędkość osiąga 40 Gb/s. Protokół jest zgodny z wersjami 2.0 i 3.2 przy użyciu kabla USB typu c.

Jak dobrać odpowiedni kabel do telefonu?

Po wybraniu odpowiedniego złącza należy zwrócić uwagę na inny punkt: natężenie prądu. Ten parametr wpływa również na możliwość szybkiego ładowania i przesyłania danych. W takim przypadku im wyższe natężenie prądu tym wydajniejsza praca. Oznacza to, że jeśli masz kabel o charakterystyce 1A, prędkość ładowania, przesyłania informacji, ładowania będzie bardzo niska. A im wyższe natężenie, tym lepsza prędkość. Należy również zauważyć, że jeśli twój telefon obsługuje funkcję szybkiego ładowania, nie ma sensu kupować kabla o parametrach poniżej 2A. W takim przypadku nie będzie efektu szybkiego ładowania. Jeśli twój zasilacz jest zaprojektowany na prąd o natężeniu 1,5 A, niezależnie od tego, jaki kabel kupisz, ładowanie będzie powolne. Dlatego przy zakupie kabla ważne jest, aby zapoznać się z parametrami zasilacza. Jeśli prąd wyjściowy wynosi 2-3A, możesz wziąć kabel o tych samych parametrach.

Kolejnym elementem jest długość kabla. Od tego zależy, jak wygodnie połączysz urządzenia. Najczęściej optymalna długość to 1 metr. Kable tej długości są często oferowane przez producentów sprzętu. Jednak w sprzedaży są przewody o większej lub mniejszej długości, dlatego przy zakupie ważne jest, aby samemu ustalić, jakie parametry są dla ciebie ważne, gdzie podłączysz urządzenie.

Dodatkową zaletą kabla mogą być również jego możliwości. Na przykład niektóre kable mają podświetlenie. Lub możesz znaleźć kabel ze wbudowanym akumulatorem. Dodatkowo kable mogą mieć różne konstrukcje, dodatkowe mocowania lub być wyposażone w cewkę do przechowywania kabli.

Jeden kabel do różnych telefonów? To możliwe!

Na rynku pojawiły się ostatnio kable, które pozwalają na ładowanie różnych rodzajów telefonów, a także innych urządzeń. Są idealne dla osób, które chcą mieć tylko jedną ładowarkę. Idealnie pasuje do każdego modeli i pozwalają na ładowanie urządzeń Apple (iPhone), Android (Samsung, Google, Moto) i nie tylko.

Najczęściej takie urządzenie ma trzy kable Apple Lightning (iPhone 5 i nowsze urządzenia), trzy kable Micro-USB (urządzenia z systemem Android), trzy Type-C (nowsze urządzenia) i jeden port USB (do podłączenia dowolnego kabla USB) do ładowania większości telefonów komórkowych i tabletów na rynku. Jest to łatwy w użyciu produkt, który można podłączyć od razu po wyjęciu z pudełka, jak każdą inną ładowarkę do telefonów komórkowych. 

Uniwersalne kable do mobilnej stacji ładującej mają nawet 3 metry długości, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do ładowania.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here