etui

O tym, że smartfony to jedne z najpraktyczniejszych urządzeń dostępnych dziś dla każdego, nie trzeba nikogo pouczać. Te niewielkie urządzenia łączą w sobie nie tylko funkcje starszych telefonów komórkowych, ale pozwalają także na niemal nieograniczony dostęp do różnych mediów. Zgodnie z badaniami opinii publicznej z 2019 roku, użytkownicy smartfonów korzystają z nich przede wszystkim w celu oglądania materiałów audiowizualnych, dostępu do mediów społecznościowych i komunikatorów. Tradycyjna funkcja – jak wykonywanie połączeń czy wysyłanie wiadomości tekstowych – ustępuje więc możliwości dostępu do mediów. Konsekwencją coraz częstszego i bardziej różnorodnego sposobu wykorzystywania smartfonów jest ich wzrastająca podatność na uszkodzenia i usterki. Na szczęście – istnieje skuteczny sposób pozwalający na redukcję lub nawet całkowitą eliminację uszkodzeń.

Etui na smartfon – czy i dlaczego warto z nich korzystać?

Smartfony są podatne na uszkodzenia i ulegają najróżniejszym usterkom zdecydowanie częściej niż dawne telefony komórkowe. Ten prosty fakt nikogo nie powinien dziwić.

Stan ten wynika z różnych powodów. Wymienić należy zarówno zmiany w samej konstrukcji smartfonów, których zasadniczą częścią stanowi obecnie ekran, jak i zmiany w sposobach korzystania z nich. Coraz chętniej i częściej używamy smartfonów w czasie podróży, podczas spaceru oraz wykonywania codziennych obowiązków. W rezultacie – kondycji naszego telefonu zagrażają dziś zupełnie nowe formy zagrożeń.

Etui na smartfon wydaje się obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem „prewencyjnym”. Stanowi ono skuteczne zabezpieczenie nie tylko przed tak częstymi „pękniętymi szybkami”, lecz także przed różnymi innymi niechcianymi sytuacjami. Do takich należy między innymi zarysowanie powierzchni ekranu, jak i aparatu. Wbrew pozorom – do porysowania dochodzi bardzo często, zwłaszcza gdy mamy tendencję do noszenia smartfonu w kieszeni wraz z kluczami, bądź w plecaku lub torbie pełnej innych drobiazgów.

Wśród zagrażających smartfonom niebezpieczeństw znajdują się także różnego rodzaju pyłki – kurz, drobinki piasku i inne – mogące przedostać się przez klapkę do wnętrzności urządzenia. Dochodzi do tego zwłaszcza w czasie korzystania ze smartfonu na plaży oraz w podróży. Wbrew pozorom – jest to poważne zagrożenie, gdyż piasek potrafi bardzo mocno „poharatać” organy naszego smartfonu, powodując jego uszkodzenie lub nawet zepsucie.

Gdzie kupić etui na smartfon?

Warto podkreślić, że choć etui na smartfon to rozwiązanie uniwersalne – skutecznie chroniące przed wymienionymi wyżej oraz innymi, rzadziej występującymi, formami zagrożeń – to jednak nie znajdziemy czegoś takiego jak etui o uniwersalnym rozmiarze. Poszczególne dostępne etui są bowiem produkowane bezpośrednio pod kątem konkretnych modeli telefonów.

Poszukując etui, które będzie pasować do twojego smartfonu, warto skorzystać ze sklepów lub hurtowni dobrze wyposażonych (szczególnie warta polecenia jest hurtownia GSM). Rozbudowany asortyment daje gwarancję, że znajdziesz różne wersje etui przeznaczone do tego samego modelu smartfonu. Warto podkreślić, że różne wersje etui mogą różnić się zakresem funkcji, do których pełnienia się nadają. Oprócz samego chronienia telefonu przed uszkodzeniem, etui często pozwala także na jego stabilizację podczas oglądania filmów, pełni funkcję portfela lub kieszonki na dokumenty oraz – co równie ważne – wzbogaca twój smartfon o dodatkowe walory estetyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here