Kamera termowizyjna

Dzięki kamerze termowizyjnej mamy możliwość pomiaru w bezkontaktowy sposób temperatury dowolnego obiektu. Te nowoczesne urządzenia znajdują zastosowanie między innymi w motoryzacji oraz przemyśle, a także w budownictwie. Wyniki uzyskane podczas obserwacji wyświetlane są w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na ekranie urządzenia. Tego typu produkt nie ingeruje w żaden sposób w badany obiekt.

Polecane kamery termowizyjne

NAJLEPSZY WYBÓR DO 5000 PLN

DeWalt DCT416S1-QW

DeWalt DCT416D1-QW

Różne zastosowania kamer termowizyjnych

Z pewnością każdy z nas ma świadomość, jak bardzo ważne jest wykonywanie pomiarów bez ingerencji w badany obiekt. Jest to szczególnie istotne podczas przeprowadzania badań w zakładach mechaniki pojazdowej, a także podczas wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych. W niedalekiej przyszłości być może kamera termowizyjna będzie wykorzystywana również do wykrywania miejsc największych strat energii cieplnej oraz weryfikacji instalacji elektrycznych, a także podczas wykrywania problemów z pojazdami.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery termowizyjnej

Jeżeli pragniemy zakupić kamerę termowizyjną, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na kilka istotnych kwestii. Najważniejsze są parametry, które w każdym urządzeniu mają największe znaczenie. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres spektralny oraz rozdzielczość detektora, a także na rozdzielczość temperaturową. Powinniśmy także pamiętać, aby sprawdzić dokładność pomiarów. Nie możemy zapominać także o parametrze, jakim jest pole widzenia, a także wielkość wyświetlacza. Na naszym rynku dostępnych jest wiele modeli kamer termowizyjnych. Zatem czym charakteryzują się te modele?

Kamery termowizyjne marki Fluke

Kamery termowizyjne marki Fluke zostały przez producenta umieszczone w niezwykle wytrzymałej, a przede wszystkim bardzo solidnej obudowie. Tego typu obudowę posiada zarówno model Fluke Ti90, jak i również kamera Fluke Ti100. Produkty tej marki mają znaczną przewagę nad kamerami innych producentów, ponieważ są zsynchronizowane z systemem Fluke Connect. Warto wiedzieć, iż tego typu system jest ogólnoświatowym systemem urządzeń, którego zadaniem jest wykonywanie pomiarów, jak i również przeprowadzanie testów. Obie kamery termowizyjne marki Fluke wyposażone są w wyświetlacz, który charakteryzuje się rozdzielczością 3,5 cala. Do obu produktów dołączone jest specjalne oprogramowanie SmartView, dzięki któremu możemy dokonywać bardzo szczegółowej analizy.

Kamery termowizyjne z serii Flir Scout PS24

Kamery termowizyjne z serii Flir Scout PS24 zostały stworzone z myślą o miłośnikach przyrody. Tego typu urządzenie jest produktem idealnym zarówno dla myśliwych, jak i również dla leśniczych. Należy pamiętać, iż kamera termowizyjna nie wymaga światła. Na ekranie LCD, którego rozdzielczość wynosi 240 x 180 pikseli, będą wyświetlane różnice temperatur, niezależnie od pory dnia. Rejestracja obiektów za pomocą tego typu urządzenia może odbywać się w zakresie temperatur już od -20 aż do 60 stopni Celsjusza. Całkowity czas pracy kamery termowizyjnej bez przerwy wynosi aż pięć godzin. Jej waga jest niewielka, ponieważ waży jedynie 340 gramów. Z kolei jej długość wynosi 172 milimetrów, dzięki temu jest to urządzenie niezwykle praktyczne. Z powodzeniem tego typu urządzenie pomiarowe możemy nosić na co dzień w swoim plecaku.

Model Testo 870-1

Model tej kamery termowizyjnej stworzyli najlepsi specjaliści z dziedziny budownictwa oraz ogrzewania. Dzięki temu charakteryzuje się ono precyzyjnym działaniem i możemy być pewni, iż znalezienie przegrzanych połączeń lub też mostków cieplnych będzie bardzo proste. Ten model posiada duży wyświetlacz, który wynosi aż 3,5 cala. Również w swojej budowie zawiera wysokiej jakości detektor, dzięki czemu praca na tego typu urządzeniu pomiarowym jest szybka, a przede wszystkim efektywna. Model Testo 870-1 zapewnia nam pomiar temperatury w zakresie od -20 do 280 stopni Celsjusza. Całkowita masa kamery wynosi 550 gramów, z kolei jej wysokość to 22 centymetry. Dzięki temu jest to niezwykle mobilne urządzenie. Doskonale sprawdzi się zarówno w przemyśle, jak i również w rzemiośle. Z pewnością to urządzenie pomiarowe może być także stosowane przez budowlańców, jak i również monterów okien oraz malarzy.

Model Testo 875-2i

Ten model kamery termowizyjnej charakteryzuje się bardzo dużą czułością. Warto wiedzieć, iż czułość termiczna modelu Testo 875-2i wynosi 50 mK. Dzięki temu rejestrowany obraz charakteryzuje się doskonałą ostrością. Za pomocą nowoczesnej technologii SuperResolution obraz również jest jeszcze bardziej dokładny. W modelu tej kamery termowizyjnej znajdziemy także przydatną funkcję „obrazu w obrazie”. Za pomocą tej innowacji możemy połączyć rzeczywisty obraz wraz ze zdjęciem, które zostało wykonane w podczerwieni. Model Testo 875-2i charakteryzuje się rozdzielczością matrycy bolometrycznej wynoszącą 320 x 240 pikseli. Obraz rejestrowany przez tą kamerę termowizyjną może charakteryzować się temperaturą z zakresu od -20 nawet do 350 stopni Celsjusza. Jest to urządzenie bardzo wytrzymałe, a przede wszystkim solidne. Jednak z tego powodu jest ono również nieco cięższe, niż poprzednie modele. Jego waga wynosi aż 900 gramów.

[Głosów:6    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here