O posiadaniu własnej sali kinowej marzy chyba każdy z nas. Wszyscy przecież lubimy po ciężkim dniu spędzonym w pracy – wygodnie usiąść przed telewizorem i oddać się emocjom, jakie daje nam doskonałe kino czy wielkie wydarzenia sportowe. Teraz jest to możliwe – profesjonalne kino domowe może mieć każdy z nas!

Czym jest kino domowe?

Mianem kina domowego określamy zestaw urządzeń audiowizualnych, które umożliwiają nam doświadczanie wrażeń wizualnych i dźwiękowych imitujących te, które odczuwamy podczas seansu w prawdziwej sali kinowej. A więc duży telewizor oraz system głośników rozmieszczonych tak, by dźwięki docierały do nas ze wszystkich stron, dając wrażenie jego przestrzenności. Zazwyczaj jest ich pięć, z dodatkowym głośnikiem niskotonowym – subwooferem. Niezbędny jest także odtwarzacz jako źródło sygnału.

Telewizor

Wybór telewizora do kina domowego nie nastręczy większych trudności. Do tego celu nadaje się właściwie każdy nowoczesny telewizor o panoramicznym formacie obrazu, czyli o proporcjach 16:9. Jeśli natomiast chodzi o wielkość ekranu, to należy kierować się tu zasadą mówiącą, że im większe pomieszczenie, tym większą przekątną powinien cechować się ekran telewizora. Zbyt mały nie da nam pełni wrażeń płynących z korzystania z możliwości kina domowego, natomiast za duży – szybko zmęczy nasze oczy.

Nagłośnienie

Jak już wspominaliśmy, w zestawie do kina domowego znajduje się pięć głośników, plus subwoofer. Aby dźwięk rozchodził się w oczekiwany sposób, ustawiając je należy kierować się pewnymi zasadami. Trzy z nich powinny znajdować się z przodu – przed widzem, a więc na tej samej powierzchni, na której zainstalowany jest telewizor. Dwa kolejne należy umieścić po bokach. Natomiast głośnik niskotonowy może stać w dowolnym miejscu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu systemu nagłośnieniowego widz ma wrażenie przestrzenności dźwięku jak w prawdziwej sali kinowej. Obecnie najnowsze zestawy mogą być wyposażone w 6 lub nawet 7 głośników.

Spełnienie indywidualnych wymagań

Każdy z nas ma inne wymagania odnośnie odczuć audio wizualnych. Sprzęt, sposób rozmieszczenia, odpowiednia kalibracja, a może nowoczesne inteligentne rozwiązania. Takie oferty kierują do nas profesjonaliści z zakresu dedykowanych rozwiązań i systemów audiowizualnych do domów. Kino w domu jeszcze nigdy nie było tak blisko. Korzystając z oferty profesjonalnych rozwiązań stworzonych dla kina domowego dostępnej na https://hdcinema.pl/ otrzymujemy gwarancję spełnienia wszelkich oczekiwań. Kierując się doświadczeniem, wiedzą i nieprzeciętnymi metodami działania profesjonaliści z HDCINEMA dostosują każdy obiekt do indywidualnych wymagań, tworząc przy tym system audiowizualny skrojony dla każdego użytkownika.

Estetyczna strona kina domowego

O ile same głośniki odznaczają się zwykle dość kompaktowymi rozmiarami i nowoczesnym designem pozwalającym bez wątpliwości je wyeksponować, to jednak ilość kabli w kinie domowym może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też producenci systemów kina domowego opracowali zestawy bezprzewodowe, dzięki którym możesz zainstalować wszystkie niezbędne urządzenia bez konieczności kucia dziur w ścianach czy stosowania elementów maskujących.

Kino domowe to fantastyczna rozrywka, która zapewni Tobie, Twojej rodzinie i gościom niezapomniane wrażenia jak w prawdziwym kinie. Ilość modeli jest tak ogromna, że każdy z łatwością znajdzie rozwiązanie idealnie odpowiadające jego oczekiwaniom i możliwościom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here