Portal to nowa gra w realiach Half-Life 2, która ma być dołączana jako darmowy bonus do najnowszego dodatku, Episode Two. Można by długo i namiętnie ględzić o tym, co to jest, ale zamiast tego lepiej po prostu obejrzeć trailer. Jako uczestnik eksperymentu, dostajesz do dyspozycji nowe urządzenie, które pozwala na tworzenie portali. Wystarczy wskazać miejsce, w które chcesz się przenieść oraz lokalizację z której chcesz się wydostać. I już. Oczywiście takie rozwiązanie można stosować w różnych innych celach – np. zrzuceniu skrzynki na działko samobieżne z sufitu.

Na pomysł portali wpadli ludzie z DigiPen Institute of Technology, którzy w zeszłym roku wydali Narbacular Drop – grę opartą na dość podobnych zasadach. Valve do idei zapałał taką miłością, że z punktu zatrudnił wszystkich młodych zdolniachów, pracujących nad projektem. Głosy krytyki wskazują, że pomysł został ukradziony z wydanego niedawno Prey, gdzie funkcjonuje bardzo podobne urządzenie. Moim zdaniem propozycja Valve'a wygląda jednak o wiele bardziej ciekawie. Zobaczcie sami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. ‚pomysł został ukradziony z wydanego niedawno Prey, gdzie funkcjonuje bardzo podobne urządzenie’Jakie urzadzenie, cos mi sie wydaje ze ty w preya niegrales. . .

  2. Dodatek jak dla mnie naprawde niesamowity. W PREYa nie gralem wiec portal w grze to dla mnie nowosc. Koncowka filmu byla naprawde powalajace ;o

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here