Firma zawarła ugodę z Federalną Komisją Handlu, odpowiedzialną za regulację i wprowadzanie w życie ustaleń prawnych, związanych z obrotem towarów i usług. Firma uniknęła odpowiedzialności finansowej, ale została zobowiązana do wprowadzenia szeregu zmian w procesie tworzenia gier, aby uniknąć podobnych problemów w przyszłości.

Śledztwo FKH vel FTC zostało rozpoczęte po pojawieniu się w Internecie modyfikacji Hot Coffee, umożliwiającej dostęp do niepublikowanych przez autorów treści, uznanych przez wielu za pornograficzne. Większość z nich stanowiły erotyczne mini-gry, które w kodzie pozostawili twórcy San Andreas.

Trwająca miesiącami afera miała wiele zwrotów; Take-Two wypierał się najpierw jakiegokolwiek związku z niepoprawnymi treściami, następnie zaś starał się zrzec jakiejkolwiek odpowiedzialności. Sprawę podchwyciły amerykańskie media, a głos w sprawie zabrało wielu polityków, w tym senator Hillary Clinton, jedna z najpoważniejszych kandydatek na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych w następnych wyborach.

W ramach ugody Take-Two zadeklarowało, że zwracać będzie większą uwagę na dobór treści oraz unikanie przekłamań w opisach, służących do wydawania oznaczeń wiekowych dla poszczególnych gier.

Afera spowodowała poważne problemy finansowe dla firmy, która zmuszona była do wstrzymania sprzedaży Grand Theft Auto: San Andreas i zastąpienia wszystkich niesprzedanych kopii specjalnie zabezpieczoną wersją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here