Jaki powinien być nowoczesny dom

O tym, czy dom jest nowoczesny, nie świadczy tylko rok jego budowy. Istotną rolę odgrywa tu przede wszystkim wykorzystana technologia oraz zastosowane rozwiązania. Poznaj cechy, które jednoznaczne wskazują na to, czy budynek można określić mianem nowoczesnej budowli.

Co warto wiedzieć, budując nowoczesny dom?

Nowoczesny dom to połączenie funkcjonalności z designem. Asymetryczny kształt jest często wynikiem potrzeby ograniczenia zbędnych elementów – coraz częściej rezygnuje się z nieużytkowych poddaszy oraz podpiwniczenia, a optymalną ergonomię osiągają projekty jednopoziomowe. Właściwe, wysokiej jakości ocieplenie budynku oraz kształt domu, mają ogromny wpływ na sposób ogrzewania – ciepło nie ucieka, a domownicy mogą w znaczny sposób zminimalizować koszty. Powoli rezygnuje się z kotłów na paliwa stałe, które zastępują grzejniki gazowe lub elektryczne, natomiast docenia znaczenie klimatyzatorów, wentylatorów i nawilżaczy powietrza, które redukują wilgoć i zapewniają lepszą cyrkulację powietrza. Jeśli jesteś ciekawy ich działania – zapraszamy do sprawdzenia modeli dostępnych w Bricomarché.

Postępowe budownictwo pokochało materiały takie jak szkło, beton, czy egzotyczne drewno. Domy bogate są w sporych rozmiarów przeszklenia, które nie tylko wpływają na lepszy dostęp dziennego światła do wszystkich pomieszczeń, ale także znacznie powiększają przestrzeń. Dzięki temu budynki nie tylko niezwykle efektownie się prezentują, ale także stają się  swoistymi oknami na świat. Dbałość o środowisko i proekologiczne rozwiązania to kolejny atut, który skłania do wyboru

Inteligentne technologie w czterech ścianach

Tym, co cechuje nowoczesny dom, powinna być jego energooszczędność, i nie chodzi tu tylko o materiały wykorzystane podczas budowy. Warto pomyśleć o rozwiązaniach takich jak panele słoneczne, czy fotowoltaika, dzięki której domownicy bez większego trudu będą mogli pozytywnie wpływać na środowisko. Warto wykorzystywać dostępne technologie do poprawy standardu życia, ale także ograniczania zbędnej emisji spalin, czy nadmiernego wykorzystywania energii.

Funkcjonalność budynku powinna przejawiać się także w inteligentnych rozwiązaniach, takich jak oświetlenie reagujące na czujniki ruchu, czy wspierające działania sprzętów domowych programatory i timery dostępne w Bricomarche. Nowoczesność to bowiem nie tylko estetyka, ale przede wszystkim ekonomiczny i niskoemisyjny sposób myślenia i działania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here