praca

Każdy kto planuje zmianę pracy lub szuka swojego pierwszego zajęcia chce znaleźć odpowiednie dla siebie stanowisko. Tutaj często pojawia się pewien dylemat. Zazwyczaj potrzebne jest doświadczenie zawodowe, które jest trudne do zdobycia, bez wcześniejszej pracy na właściwym stanowisku. Jest jednak kilka metod, które pomogą w tym zadaniu.

Zatem znajdziesz tu odpowiedź na pytanie jak znaleźć dobrą pracę w Białymstoku.

Zasada 1. – skup się na podnoszeniu swoich kwalifikacji

Bardzo często kursu z imiennym certyfikatem jest postrzegany na podobnym poziomie jak dyplom zakończenia studiów. Wydaje się to dziwne, lecz tak na prawdę na wysokiej jakości kursie można zdobyć bardzo dużo wartościowej i przede wszystkim praktyczniej wiedzy, którą szybko wykorzysta się w prawdziwej pracy.

Zasada 2. – Weź to co jest dostępne

Zbyt wiele osób skupia się na otrzymaniu oferty lub składaniu swoich CV do konkretnych firm, nie dopuszczając możliwości do zdobycia pracy w innym zakładzie praca Białystok. To duży błąd. Warto wpisać na lokalnych serwisach hasło „oferty pracy w Białymstoku” i postarać się dostać się do, którejś z firm, które akurat potrzebują i szukają pracowników.

To żadna ujma, a wręcz jest to często zaleta w oczach późniejszych pracodawców. Widzą, że masz chęci do pracy i radzisz sobie w różnych warunkach pracy, wykonując różne zadania.

Zasada 3. – Bądź ekspertem

Jeśli chcesz zdobyć określone stanowisko na wysokim poziomie, przyszły pracodawca musi wiedzieć, że jesteś w stanie wypełnić jego oczekiwania. Codziennie poświęcaj co najmniej 20 minut na podnoszenie kompetencji w danej branży. Warto jednocześnie skupić się na konkretnej niszy jak i na powiązaniu jej z całą branżą.

Zasada 3,5. – Pokaż się

Nie wystarczy, że staniesz się ekspertem i będziesz wiedział o swoich możliwościach. Inni też muszą o tym wiedzieć. W tym celu warto udzielać się na grupach na FB, pisać swojego bloga lub tworzyć treści w mediach społecznościowych, takich jak YouTube czy Instagram. W ten sposób, nawet jeśli potencjalny pracodawcy sam Cię nie odkryje, Ty sam podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub już na poziomie CV będziesz mógł wspomnieć o swoich treściach w Internecie.

Zasada 4. – Szukaj aktywnie

Samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła praca Białystok może okazać się niewystarczające. Firmy poszukujące pracownika na wyższe stanowisko często najpierw przepatrują bazę CV, które już posiadają lub pytają o polecenia osób, którym ufają. Dlatego często warto wyjść przed szereg i wysłać swoją ofertę nawet do tych firm, które aktualnie nie wystawiły ogłoszenia online.

Zasada 5. – Napisz odpowiednie CV

Warto wyróżnić się na tle innych kandydatów. Trzeba wybrać zdjęcie, na którym wygląda się dobrze i profesjonalnie. Jeśli piszesz bloga lub nagrywasz podcast koniecznie zawrzyj te informacje w swoim CV. Oprócz posiadanych dyplomów i certyfikatów warto podzielić się też swoimi zainteresowaniami, zwłaszcza jeśli mogą mieć one wpływ na wykonywanie przez Ciebie przyszłej pracy. Zadbaj też o odpowiednie czcionki i formatowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here