INFORMACJA PRASOWA

Electronic Arts ujawniło plany dotyczące nowej funkcji w grze FIFA 08, która umożliwi dziesięciu osobom z dowolnego miejsca na świecie rozgrywanie inteaktywnych meczy. Nowa opcja pojawi się w formie bezpłatnego dodatku i zostanie udostępniona w Internecie użytkownikom konsoli nowej generacji – Xbox 360 i PLAYSTATION 3.

„Zostań gwiazdą – sezon współpracy” to darmowe rozszerzenie uzupełniające obecny w grze tryb kariery, w ramach którego zabawa polega na stworzeniu własnego zawodnika i rozwijaniu jego umiejętności piłkarskich. Naucz się odczytywać plany przeciwnika, znajdować właściwą pozycję na boisku, stosować rozmaite zwody i zagrania. Twoje poczynania są na bieżąco komentowane i analizowane! Wyjątkowa perspektywa pozwola na jednoczesną obserwację postaci i całego boiska, natomiast zbliżenia kamery ułatwiają przeprowadzenie indywidualnych zagrywek. Rozszerzenie trybu „Zostań gwiazdą” umożliwi pięciorgu graczom wcielić się w zawodników tej samej drużyny, a następnie zmierzyć się online z inną pięcioosobową grupą kibiców. Składy obu drużyn uzupełnione zostaną piłkarzami o wysokim poziomie sztucznej inteligencji.

– Naszym celem jest stworzenie gry, w której udział weźmie 22 prawdziwych zawodników. Każdy z nich będzie mieć określoną pozycję, a treningi przygotują do konkretnej roli na boisku – mówi Joe Booth, producent FIFA 08. – Tryb „Zostań gwiazdą”, dzięki rozszerzeniu pozwalającemu na równoczesną grę 10 użytkowników, przybliża nas do realizacji tego pomysłu.

– „Zostań gwiazdą” wymaga myślenia i reagowania jak profesjonalny piłkarz, a co za tym idzie, wywołuje emocje, których doświadczają zawodnicy na prawdziwym boisku – mówi Andrew Wilson, kierownik projektu FIFA 08. – Nasi gracze poczują te emocje i nauczą się gry zespołowej, niezbędnej do osiągnięcia sukcesu.

Dodatkowo, dzięki możliwości udziału w tzw. Ligach Interaktywnych, gracze będą reprezentować kluby m.in. FA Premier League, Bundesligi, ligi francuskiej.

FIFA 08 na Xbox 360 i PLAYSTATION 3 będzie wiernym odzwierciedleniem wspaniałego świata piłki nożnej. Gracze będą naśladować mistrzowskie zagrania gwiazd piłki nożnej oraz tworzyć własny styl gry przez budowanie dowolnych sekwencji sztuczek i zwodów. Najciekawsze zagrywki i zdobyte bramki można będzie nagrywać i publikować na stronie internetowej FIFA 08, aby wzbudzić zachwyt wśród kibiców z całego świata. W grze zostanie zastosowany silnik nowej generacji, który w doskonały sposób oddaje dynamikę ruchów i zapewnia nieprzewidywalność strzałów.

Gra FIFA 08 zawiera 576 licencjonowanych drużyn, 30 lig i ponad 15 000 zawodników. Polska premiera już 28 września!

Mecze w wersjach na PS2, X360 i PC DVD komentują Dariusz Szpakowski oraz Włodzimierz Szaranowicz!

Więcej informacji na stronie www.ea.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. ekhmm. . . jakby ktoś napisał mi na gg- 2174894 ile można grać sezonów w „zostań gwiazdą” i czy możną grac ciagle?? ale nie w interakcji tylko normalnie w fifie08!! pozdr:))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here