Tegoroczną część wojny między najbardziej znanymi „symulatorami futbolu” czas zacząć. Firma Konami oficjalnie zapowiedziała Pro Evolution Soccer 2011. Tytuł ten, tradycyjnie już, trafi do sklepów jesienią. W najnowszego PESa zagrają posiadacze przyzwoitych pecetów oraz konsol PS2, PS3, PSP, Nintendo Wii oraz Xbox 360.

Zdaniem wydawcy gry ta część serii będzie „najbardziej poprawioną edycją w jej historii”. Co konkretnie może to oznaczać? Teraz możemy jedynie powiedzieć, że w PES 2011 znajdzie się ponad tysiąc nowych animacji stworzonych na bazie ponad stu godzin motion capture.

Zwiększy się także poziom trudności gry. Jej autorzy twierdzą, że nie będziemy już mogli polegać na innych zawodnikach (kierowanych przez SI) w takim stopniu jak kiedyś. Również podania mają nie być kierowane do zawodnika stojącego najbliżej gracza posiadającego piłkę, a wielbiciele wirtualnego futbolu sami będą musieli reagować na wślizgi czy inne „ofensywne zagrania”. Poprawiono także grę obrońców, którzy mają o wiele lepiej współpracować, co sprawi, że przedarcie się przez ich linie będzie wyzwaniem. Każdy zawodnik ma także posiadać swój własny pasek mocy (power bar) oraz mierniki strzału i wytrzymałości (shot i stamina bar).

Zmianie ulegnie także tempo rozgrywki mające się zmieniać w zależności od sytuacji na boisku. Wiadomo także, iż gra oferować ma wielką swobodę w temacie poruszania się i celności podań, a poszczególne, naszym zdaniem najważniejsze zagrania będziemy mogli przypisać do wybranych przez siebie klawiszy.

W informacji prasowej zdradzono również, że tryb Master League doczeka się wersji online, zarządzanie drużyną ułatwi mechanika typu „przeciągnij i upuść”, a w trakcie efektownych powtórek na ekranach monitorów czy telewizorów zobaczymy efekt rozmycia (blur).

Na okładce PES 2011 zobaczymy rodzimą gwiazdę Grzegorza Rasiaka, tfu, zachodnią gwiazdę Lionela Messiego. Kolejne informacje na temat gry podamy już wkrótce. Teraz zachęcamy natomiast fanów PESa i serii FIFA do wymieniania się uwagami na temat swoich ulubionych produkcji.

Aktualizacja: A oto i pierwszy materiał filmowy z gry.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here