Czy już wkrótce konsola Sony Playstation 3 dostępna będzie tylko u „konika”, albo spod lady? Może na kartki? Raczej nie, ale jesteśmy świadkami bardzo nieprzyjemnej dla fanów elektronicznej rozrywki sytuacji. Jak podaje brytyjska gazeta Guardian sąd w Hadze wstrzymał na 10 dni dostawy konsol PS3 do Europy kontynentalnej oraz Wielkiej Brytanii. Co się stało? Koreański koncern LG zarzuca Sony naruszenie kilku patentów dotyczących technologii odtwarzania dysków Blu-Ray. Celnicy już zarekwirowali dostawy PS3 w Holandii. Jak podaje Guardian Sony wysyła do Wielkiej Brytanii i Europy po około 100 tysięcy konsol tygodniowo. Jeśli embargo się utrzyma to za dwa, trzy tygodnie w sklepach zabraknie „czarnul”.

Co stanie się za 10 dni? LG nadal będzie walczyło. Sąd uchyli zakaz (lub go przedłuży). Być może zmagazynowane Playstation 3 trafią na przemiał.

A tutaj możecie sobie obejrzeć na wykresie kto-kogo-pozywa w światku IT.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

16 KOMENTARZE

 1. Być może zmagazynowane Playstation 3 trafią na przemiał.

  I to mnie zawsze najbardziej dobija w takich sytuacjach. Po prostu żadne słowa nie wyrażą jak bardzo takie postępowanie jest głupie.

 2. Przecież wiadomo że chodzi o pieniądze, więc albo ugoda między firmami albo odszkodowanie jeśli LG wygra całą batalię. Cytat z ppe.pl:”LG wygrało serię pierwszych spraw sądowych przeciwko Sony. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze osądził, że rzeczywiście mogło dojść do naruszenia prawa patentowego. „Tak czy owak najbliższe 10 dni będą dla Sony nerwowe i to bardzo. ps. Swoją drogą to zabawne jak Sony walczy z hakerami na PS3, a samo korzysta z cudzej własności na lewo 😉

 3. Cytat z ppe.pl: „LG wygrało serię pierwszych spraw sądowych przeciwko Sony. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze osądził, że rzeczywiście mogło dojść do naruszenia prawa patentowego. ”

  Czytanie przygłupów z ppe sprawia, że mój mózg chce się wyrzygać. Zastanawia mnie skąd się biorą tacy kretyni. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości rozstrzyga spory między państwami. Pozwy osób fizycznych i podmiotów trzecich nie są rozstrzygane . A więc dopóki Japonia nie zacznie bronić firm Sony za pomocą rakiet ziemia-ziemia, a Korea nie spuści na spadochronach Koreańskich Komando-Fok na siedzibę SONY 😉 to MTS ma GÓWNO DO TEGO. Ja pier**** coś trudniejszego do zrozumienia niż miesięczna sprzedaż gier na konsole i biedule się gubią. Sprawę „osądził” sąd cywilny. Dziennikarstwo internetowe psia jego k. . . . mać

 4. Sprawa jest poważna nawet dotyczy TV Sony Bravia. Na tą chwile Sony ma poważny problem. LG mimo wszystko to gruby gracz stać ich na to żeby Sony błagało o ugodę. Zawsze myślałem,że to LG zżyna z Sony np nazwa Flatron kojarzyła się mi z Trinitron. A tu taki zonk.

 5. Koreańczycy przestali „zrzynać” lata temu kiedy ich koncerny stały się większe od swoich japońskich konkurentów. O np. pozycji Samsunga na rynku RTV każda z japońskich marek może tylko pomarzyć. Kiedyś już pisałem, że Sony to mikrus a nie koncern

  • Nadeszły czasy kiedy Korea bije Japonię. A pamiętacie Robocopa? mieli wykupić Detroit 😉

   Bo w latach 80 wydawało się, że Japonia podbije świat w XXI wieku, a tu taki zonk!Z drugiej strony w Stanach tez zadnego Robocopa nie mają 😛

 6. Heh, w komentarzach po raz kolejny widać jak bardzo Europejczycy mają przestarzały i nierealistyczny pogląd na rozkład sił w światowej gospodarce i biznesie. . .

 7. Co jak co ale konsoli od Samsunga czy LG chyba bym nie chciał :D. Nazwijcie to uprzedzeniami, nie wiem. Mimo, że mam parę sprzętów od Samsunga, ale kupowane były głównie z myślą „bo tanie”. . .

 8. Mimo, że mam parę sprzętów od Samsunga, ale kupowane były głównie z myślą „bo tanie”. . .

  Wiele lat użytkowałem różne rodzaje Syncmasterów, i na pewno nie uważam ich za taniochę którą można łatwo opchnąć. Zapewniają doskonałe warunki do wielogodzinnych posiedzeń ;).

 9. Też mam SyncMastera, ale akurat kupowałem go bo był właśnie tani i miał to, czego mi trzeba :). Mimo że jakość wykonania. . . lepiej nie komentować.

 10. Nazwijcie to uprzedzeniami

  To uprzedzenia. Nie ma za co ;). A tak poważnie, to czasy się zmieniają. Nie można myśleć dogmatami. Odwołując się do motoryzacyjnej analogii — ile osób jeszcze pamięta jak wyśmiewane były kiedyś japońskie samochody? A obecnie? Synonim jakości, niezawodności i wysokich cen części zamiennych ;).

 11. Ja tylko podniesć chciałem jedną kwestię. Kwestię jakości elektroniki, a tu w czołówce są także wyśmiewani za tandetę chińczycy. Taki Huawei produkujący sprzęt telekomunikacyjny jest w w pierwszej piątce światowej. A jest to firma państwowa założona przez chiński rząd. tandetę to chińczycy robili, ale kiedyś. teraz tez moga ją zrobić na zamówienie ;)stereotypy stereotypykwestia 2rozbawił mnie minus cureman (-16): bzdety plus brak szacunku ktoś pisze o braku szacunku a sam nie ma odwagi sklecić komentarza 😀 żenada człeku lubiący bzdety z Internetu. PS autor newsa z ppe zmienił newsa 😀 ktoś zacytował Kota w komentarzu 😀

  • PS autor newsa z ppe zmienił newsa 😀 ktoś zacytował Kota w komentarzu 😀

   No to do czegoś się przydałem. . . minus mnie rozbawił swoją drogą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here