Kolejna część zombiej sagi nosi tytuł Resident Evil: Umbrella Chronicles i ma wyjaśnić wszystkie meandry fabuły między trzecią, a czwartą częścią gry. Powróci większość znanych bohaterów, a fabuła skupi się na upadku korporacji Umbrella, produkującej wirusa zamieniającego ludzi w krwiożercze bestie.

Producentem projektu został Masachika Kawata, człowiek stojący za konwersją RE4 na PlayStation 2. Wiadomość cieszy, ponieważ pomimo słabszego sprzętu udało mu się niemal bez cięć przenieść na konsolę SONY graficzny splendor oryginału. Szkoda, że w prace nie zaangażował się Shinji Mikami – ojciec serii.

Umbrella Chronicles ma zostać zaprezentowany na targach TGS w Japonii. Na razie jedyne czym dysponujemy, to skan z magazynu Famitsu, który zamieścił pierwsze zdjęcia z gry. Oprócz tego, w trailerze zaprezentowanym podczas konferencji Nintendo znalazł się króciutki wyrywek z nowej części Resident Evil. Link do tego filmu znajdziecie w naszej wiadomości, dotyczącej konferencji (tutaj).

Update
Wypłynął właśnie w sieci jeden shot, bezpośrednio z gry. RE:UC z widokiem z pierwszej osoby? Czemu nie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo się ciesze. IMO – Resident Evil to najlepsze gry/horrory na PC oraz Konsole. I basta :). Co do tego trailerka – tam raczej nie widać nowego Residenta. Oczywiśćie widzimy jakiś horror (człowiek odganiający karaluchy ?), ale screeny z tej gry widzieliśmy już dużo wcześniej. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here