W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o 250 tysiącach sprzedanych konsol Playstation 3. Teraz, jak podaje SCEP mamy o jakieś 50 tysięcy nowych użytkowników „czarnuli” więcej. Najwidoczniej gorący okres przedświąteczny był dla PS3 bardzo lukratywny. Od dnia premiery w Polsce, czyli 23 marca 2007 roku rodzimy oddział Sony sprzedał 300 tysięcy sztuk konsol Playstation 3. Oczywiście do tego wyniku należy jeszcze dodać prywatny import itd. Polski oddział Sony podał też dane z badań GfK Polonia z których wynika, że w ubiegłym roku marka PlayStation miała aż 72,4 procentowy udział w sprzedaży konsol w Polsce (51,4% samo Playstation 3). Jak widać nie są to dobre wieści na przykład dla Microsoftu.

Jak wypadamy na tle innych krajów? W takiej Francji, o czym pisaliśmy tutaj w samym 2010 roku sprzedało się 822 tysiące egzemplarzy konsol Sony Playstation 3.

Oj długo jeszcze nie będzie Wersalu nad Wisłą…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Szczerze to ja zdziwiony jestem. . . Od grudnia 50 tys konsol? To jest po pół tysiąca dziennie w 3 miesiące!Pewnie premiera Move + gwiazdka zdziałały cuda. A ja wciąż PS3 nie kupiłem ale pewnie w tym roku się złamię 🙂 Kiedy tylko czasu więcej się na granie znajdzie, bo nie trzeba mi kolejnego zbieracza kurzu 😛

  2. Nie mówię nie pewnie kiedyś kupie. I nadrobi się zaległe hiciory. Dołoży cegiełkę do tej liczby. Sentyment do tej marki mam mimo ze obecnie szarpie na X360.

  3. Ja kupiłem z Movem i nie żałuję. Widzę że dużo takich właśnie delikwentów się znalazło 🙂 Ale że 50k ?:O

    • To teraz niech podadza ile jest w Polsce komputerow PC 😉

      Króeych użytkownicy kupują mniej softu niż te 300 tys właścicieli PS3och nie no przecież w Stimie kupują 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here